Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

CZ, 20 MİLYON $’LIK DOLANDIRICILIK OLAYINA IŞIK TUTTU

20

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), dün gerçekleşen ve kurtarma çalışmalarının devam ettiği 20 milyon dolarlık bir kripto para dolandırıcılığına ışık tuttu.

Changpeng Zhao 2 Ağustos tarihinde sosyal medya üzerinden paylaştığı bir gönderide, 20 milyon dolar değerindeki bir kripto para dolandırıcılık yönteminin nasıl yaşandığını anlattı. Öncelikle, dolandırıcıların bu sefer başarılı olamadığını ve fon kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirten CZ, yine de bu girişimi “Çok zekice” olarak tanımlamaktan çekinmedi.
Dolandırıcıların, çok deneyimli bir kripto para operatörünü cüzdan adresinin ilk ve son harflerinin birebir aynısından oluşan sahte bir cüzdan açarak kandırdığını belirtti. Kullanıcıların transfer yapmadan önce genellikle cüzdanın ilk ve son hanelerini kontrol ettiğini hatırlatan CZ, dolandırıcılar tarafından sunulan benzer ama sahte bir adresin ciddi kayıplara yol açabileceği konusunda uyardı.

Dün çok deneyimli bir kripto operatörünün başına gelen buydu. Fakat neyse ki sonuç olumlu. Operatör, işlemin hemen ardından hatayı fark etti ve USDT’nin zamanında dondurulmasını talep edebildik. Şimdi fonları geri almak için bir polis raporunun doldurulması da dahil olmak üzere bazı işlemler gerekecek. Ama en azından fonlar dolandırıcıların eline geçmeyecek. Hızlı reaksiyon, bu tür iyileşmelerde anahtardır. Umarım bu, bir gün bunlardan kaçınmanıza yardımcı olur. Güvende kalın!

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video