Mart 3, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Gündem Kripto Para

“CHANGPENG ZHAO’NUN KAÇMA İHTİMALİ GÖZ ARDI EDİLMEMELİ”

Changpeng

ABD Adalet Bakanlığı, Changpeng “CZ” Zhao’nun cezası kesinleşene kadar hapiste kalmasını istemiyor, ancak kaçma ihtimali de olduğundan eski CEO’nun ABD’den ayrılmaması gerektiğini söylüyor.

CZ’nin avukatı ise Kanada pasaportuna sahip BAE vatandaşı bir kişinin gönüllü olarak ABD’ye gelip itirafta bulunmasının önemine dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen dava dosyasında, “Bay Zhao’nun gönüllü bir şekilde teslim olması, davayı çözmeye yönelik adımları ve kefalet önergesi gibi etkenler, Yargıç Tsuchida’nın Zhao’nun BAE’de ikamet etse bile firar etme riski taşımadığına karar vermesinde büyük bir rol oynadı” ifadeleri yer alıyor.

Ancak, bakanlığın avukatları ABD ile BAE arasında herhangi bir iade anlaşması olmadığından böyle bir şeyi tasvip etmediklerini söyledi. Savcılar da Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) vatandaşı olan Zhao’nun “ABD ile asgari bağları” olduğunu ve ayrılmasına izin verilmesi durumunda geri dönmeyebileceğini savundu.

Zhao, ABD’deki kara para aklamayı önleme yasalarını çiğnediğini kabullendi ve kripto para borsası Binance’teki CEO’luk görevinden istifa etti. ABD Adalet Bakanlığı tarihindeki en büyük kurumsal para cezalarından biri olan 4,3 milyar dolarlık cezayı ödemeyi kabul eden borsa, birden fazla cezai ve hukuki suçlamayı kabul etmiş durumda.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video