Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

CAMERON WİNKLEVOSS, GENESIS’E SON UYARISINDA BULUNDU

Cameron

Gemini kripto borsasının kurucu ortağı Cameron Winklevoss, iflas eden dijital varlık firması Genesis’e ait borçların yeniden yapılandırılmasına dair “son teklifini” paylaştı. Aylarca süren tartışmalar ve uzlaşmalar sonucunda 1,5 milyar dolarlık bir ödeme planı kararlaştırıldı.

Winklevoss, Twitter üzerinden Genesis’in yanı sıra kripto varlık yöneticisi Grayscale’in sahibi olan Digital Currency Group’un (DCG) kurucusu Barry Silbert’a yönelik bir “açık mektup” yayımladı.
Mektupta, Gemini’nin Earn programının müşterileri de dahil olmak üzere Genesis alacaklılarına yapılacak olan geri ödemelerin gecikmesine dair şikayetler dile getirildi. Bu gecikme dışında DCG’nin Genesis’e yapılması gereken 630 milyon dolarlık ödemeyi kaçırdığı da belirtildi.
Winklevoss’un paylaştığı tweet’te “Olası En İyi ve Son Teklif – 3 Temmuz 2023” başlıklı bir belge yer alıyor ve dolar, Bitcoin ve Ether cinsinden 1,465 milyar dolarlık ödemenin planına yönelik ana hatları içeriyor. Mektuba göre, Genesis’in anlaşmayı kabul etmesi için son tarih 6 Temmuz saat 16.00.
Mektupta şu ifadeler yer alıyor: “Bunları, oyunlarınızın bittiğini bildirmek için yazıyorum. Kararı ertelemenin yanı sıra, profesyonel ücretler 100 milyon doların üzerine çıktı. Bu paraların hepsi alacaklılar ve Earn kullanıcıları için avukatlara ve danışmanlara gitti.”
Genesis, ocak ayındaki mahkeme dosyasında, öncelikli 50 alacaklısının 3 milyar dolardan fazla hakkı olduğunu bildirmişti. Winklevoss’un açıklamasına göre Earn kullanıcılarına yaklaşık 1,2 milyar dolar ödenmesi gerekiyor.
Yayımlanan mektupta, anlaşmanın kabul edilmemesi durumunda Winklevoss’un DCG ve Silbert’a karşı kişisel olarak dava açacağı, DCG’nin temerrüde düşmesi için gerekli aksiyonların alınacağı ve “rıza dışı” bir borç geri ödeme planının uygulanabileceği belirtiliyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video