Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BITCOIN GÜNE 31.000$ SEVİYESİNDE BAŞLADI

başladı

Kripto paralar bayram haftasında görülen dar bant aralığındaki hareketliliğe son vererek yeni haftaya alıcılı başladı. Dün dünyanın en büyük fon yöneticisi BlackRock’tan gelen haber piyasada hareketlilik yarattı. Bitcoin 2023 yılı zirvesine yaklaşarak 31.380 dolar seviyesini test etti. Yeni günde lider kripto para Bitcoin 31.000 dolar seviyelerinden alıcı bulurken, Ethereum da 1.950 dolar seviyesinde hareketlilik gösteriyor.

Geçtiğimiz hafta SEC, BlackRock’un yaptığı spot Bitcoin ETF başvurusunun yetersiz bulmuştu. SEC başvurularda gerekli güncellemelerin yapılarak tekrar başvurma imkanı da sunmuştu.
Dün BlackRock’un Bitcoin ETF başvurusunu güncelleyerek tekrar SEC’e iletmesiyle daha önceki başvurunun reddiyle düşen Bitcoin, başvurunun ardından yükseldi.
BlackRock, Fidelity, Morgan Stanley gibi dünya devlerinin piyasaya akın ettiği bu günler bize boğa sezonunun kapılarının aralandığının göstergesi.
Bitay Araştırma Departmanı Analisti Betül Yavuz'un CoinShares verilerinden aktardığına göre, kripto para yatırım ürünlerine iki haftada toplam 334 milyon dolarlık giriş oldu. Geçen hafta piyasaya giren 125 milyon doların 123 milyon dolarını Bitcoin oluşturması yatırımcıların ilk tercihlerinin Bitcoin olduğunu gösteriyor. Kripto piyasanın toplam değeri yükselişine devam ederek gün itibariyle 1.17 trilyon doların üzerinde seyrediyor.

ALTCOIN’LERDE SON DURUM

Altcoin'lerde ise ayrışan TROY iki günde yüzde 110 artışla liderliği eline alırken, QI yüzde 23 artışla ikinci ve yüzde 18’lik hareketiyle onu takip eden OXT ise üçüncü sırada en çok kazandıran kripto varlıklar olarak yerlerini aldılar.
Makro gündemde bugün veri bulunmasa da piyasalar yarın yayımlanacak olan FOMC tutanaklarına odaklanmış vaziyette. Olası olumsuz sinyaller kriptolarda ufak geri çekilmelere neden olabileceği gibi Bitcoin’de güçlü duruşun devam ettiğini belirtmek gerek.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video