Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

ByBit’E BREZİLYA ENGELİ

Brezilya

Brezilya Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM), Singapur merkezli kripto para borsası ByBit’in ülkedeki faaliyetlerini yasakladı.

CVM‘in 5 Eylül tarihinde resmi sitesi üzerinde paylaştığı duyuruya göre, kripto para borsası ByBit’in menkul kıymet aracısı olarak faaliyette bulunması yasaklandı.
CVM, ByBit’in web siteleri, uygulamalar ve sosyal ağların kullanımı yoluyla yapılanlar da dahil olmak üzere doğrudan ve dolaylı olarak yapılan tüm menkul kıymet aracılık hizmetlerinin askıya alınmasını emretti.
Komisyon, ByBit’in menkul kıymetler aracılığı yapmak için gerekli lisanslara ve yetkinliğe sahip olmadığı halde menkul kıymetlere yapılan yatırımlar için Brezilya’da ikamet eden yatırımcılardan fon toplamaya çalıştığını belirterek kararının nedenlerini açıkladı.
Duyuruda, ByBit’in alınan kararlardan tebligatın yayınlandığı tarihten itibaren yükümlü olduğunu ve faaliyetlerini askıya almadığı her gün için CVM tarafından kendisine 1.000 Brezilya Reali (yaklaşık 194 dolar) para cezası verileceği bildirildi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video