Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

bybit KIBRIS’TAN KRIPTO LİSANSI ALDI

Kıbrıs’tan

Kripto borsası bybit, kripto ticareti ve saklama hizmetleri için Kıbrıs’tan lisans aldı.

Dubai merkezli şirket, gelişmenin yerel kurallara uyma konusundaki kararlılığını gösterdiğini belirtiyor. Lisans, uzun bir süre Japonya’da düzenleyici incelemelere maruz kalan borsanın Avrupa Birliği’ndeki varlığını güçlendiriyor.
Bybit’in kurucu ortağı ve CEO’su Ben Zhou, şunları söylüyor: “Bu dönüm noktası, küresel varlığımızı genişletirken düzenleyici framework’lere bağlı kalma taahhütümüzün bir kanıtı oluyor. Kripto endüstrisinin uyumlu, güvenli ve şeffaf bir ortam olmasını sağlamaya çalışan düzenleyicileri yürekten destekliyoruz.”
Avrupa Birliği ülkelerinde yer alan şirketler, Kripto Varlıklar Piyasası düzenlemesi (MiCA) olarak bilinen ve tek bir üye devletten lisans alarak tüm blok ülkelerde hizmet sunmalarını sağlayacak yeni kurallara hazırlanıyor. Kıbrıs da MiCA’nın 2024’te yürürlüğe girmesinden önce bir ön kayıt rejimi uygulayan AB üyelerinden biri.
Borsanın Kasım ayındaki ani çöküşüne kadar Kıbrıs, FTX’in AB’deki evi sayılırdı. Binance ise MiCA’nın bir parçası olan ülkedeki statüsünü geri kazanmaya çalışıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video