Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BITCOIN VADELİ İŞLEMLERİNDE TALEP ARTIŞI SÜRÜYOR

vadeli

Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik para akışı bir yılı aşkın bir süredir görülmemiş seviyelere yükseldi. Bu talebin arkasında alım-satımcıların bitcoin ETF başvurularıyla birlikte piyasadaki fiyat hareketliliğini değerlendirme istekleri yatıyor olabilir. 

Açık talepler yani henüz mutabakata bağlanmamış sözleşmelerin toplamı geçen yılın Mayıs ayıdan bu yana görülen en yüksek seviye olan 11 milyar dolara erişti. O dönem Terra’nın çöküşüne denk geliyordu.
Açık taleplerin artışı piyasaya paranın girişine ya da mevcut katılımcıların alokasyonlarını artırdıklarına işaret ediyor olabilir. bu ölçüt piyasa nabzının ve fiyat eğilimlerinin arkasındaki faktörlerin ne kadar güçlü olduğunun belirlenmesi amacıyla izleniyor.
Coinalyze verilerine bakıldığında Nisan sonundan itibaren 8 milyar dolardan başlayan bir seviyeden artış yaşanmaya başladığı görülüyor.
Bitcoin vadeli işlem alım-satımındaki yükseliş hacimlerdeki ve bitcoin opsiyon piyasalarındaki alım aktivitesine paralel bir seyir izliyor. Bu piyasalar birçok yatırımcı tarafından fiyat dalgalanmalarını hedge etmek ya da Bitcoin hareketlerinden kaldıraçlı pozisyonlar oluşturmak için kullanılıyor. 
Bazı piyasa gözlemcileri bu trend'in BlakcRock gibi geleneksel finanstan gelenlerin yaptıkları ETF başvurularının kabul edilmesi durumunda devam edeceğini belirtiyorlar. 
Bitcoin ödül uygulaması Lolli’nin CEO’su Alex Adelman, geçen hafta gönderdiği bir e-postada “Bitcoin rallisi bitcoin’in kendi başına güçlü ve ayrışan bir değer saklama aracı olarak görüldüğünün de bir göstergesi” diyordu.
Adelman sözlerine şöyle devam etmişti: “Blackrock, Invesco ve Fidelity gibi kurumlarca yapılan Bitcoin ETF başvuruları, büyük kurumların bitcoin temelli ürünler hayata geçirmek ve müşteri taleplerini karşılamak için bekledikleri yeşil ışık olabilir.”

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video