Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BITFINEX VE VAKIFBANK’TAN KRIPTO PARA ORTAKLIĞI

VakıfBank
ABD merkezli köklü kripto para borsası Bitfinex, Türkiye’nin en büyük ikinci bankası VakıfBank ile iş birliğine gitti.
Bitfinex 24 Ağustos tarihinde resmi blog sitesi üzerinden yayınladığı gönderide, borsanın Türkiye kolu Bitfinex Türkiye ve VakıfBank arasında bir iş birliğine gidildiğini duyurdu. Borsa bu anlaşma kapsamında, müşterilerin VakıfBank aracılığıyla platforma herhangi bir ücret ödemeden Türk Lirası (TRY) yatırabileceklerini söyledi.
İki kurum arasındaki sıfır maliyetli para yatırma işlemi anlaşmasına dair ilk olarak 8 Ağustos tarihinde bilgi verilmişti. O tarihte beta aşamasında olan entegrasyonda 2 milyon Türk Lirası’na kadar yapılan para yatırma işlemlerinden ücret alınmayacağı ancak 2 milyon lirayı geçen işlemlerden %0,1 komisyon alınacağı ifade edilmişti.
Borsa, bu yeni entegrasyonla birlikte Türk müşterilerin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmeyi ve Türkiye’deki müşteri portföyünü genişletmeyi hedeflediğini belirtti.
Yatırma işlemlerinde borsanın web sitesinin veya mobil uygulamasının kullanılabileceği ifade edildi. Bitfinex Türkiye ayrıca bu yeni entegrasyonu kutlamak amacıyla ilk altı ay boyunca TRY/USDT işlem çiftinde piyasa yapıcı işlemlerden komisyon alınmayacak. Piyasa alıcı işlemlerden ise %0,04 komisyon alınacağı vurgulandı.
Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, VakıfBank ile entegre olarak Bitfinex Türkiye müşterilerinin kripto para piyasasına erişimini her zamankinden daha kolay hale getirdiklerinin altını çizdi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video