Aralık 10, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BITFINEX MÜŞTERİ VARLIKLARININ GÜVENLİĞİNİ ARTIRIYOR

Bitfinex

Dijital varlık borsası Bitfinex, Zodia Custody’nin Interchange ürünü ile kurumsal müşterilerin güvenliğini artıracak. Ürün, varlık gözetimi ile ticaret arasındaki ayrımın korunmasını sağlıyor.

Merkezi kripto borsaları geçtiğimiz kasım ayında FTX’in iflasının ardından geleneksel finans firmalarına benzer organizasyon sorunları yaşadı. Bunlar arasında ticaret, finansman ve custody gibi iş kollarının ayrılması da yer alıyor.

Bu iş uygulamasının dijital varlık endüstrisinde benimsenmesi, birçok kripto firmasının dört gözle aradığı düzenleyici gözetimin önemli bir ilkesi olabilir.

Interchange nedir?

Uluslararası Standard Chartered bankasına ait Londra merkezli Zodia Custody, borsaların bu kurallara uymasını sağlayacak ürünler sunuyor. Interchange de müşterilerin varlıklarını platformda tutmalarına izin verirken borsada kullanabilmelerini de sağlıyor.

Bitfinex 2016 yılında 120,000 BTC’nin çalındığı kripto tarihinin en kötü saldırılarından birine maruz kalmıştı. Çalınan varlıklar bugünün fiyatlarıyla 3 milyar doların üzerinde.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video