Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BITFINEX 2016’DA ÇALINAN VARLIKLARIN BİR KISMINI GERİ ALDI

2016

ABD merkezli köklü kripto para borsası Bitfinex, 2016 yılında yaşanan hack saldırısına ait yüz binlerce doların kurtarıldığını açıkladı.

Bitfinex, kripto para tarihinin en büyük hack olaylarından biri olarak anılan 2016 yılındaki saldırıya ait 314 bin doları kurtardı. Kurtarılan varlıkların 312 bin dolarlık kısmının nakit ve 2 bin dolarlık kısmının ise Bitcoin Cash (BCH) olduğu belirtildi.
Borsa tarafından yapılan resmi açıklamada, kurtarılan varlıkların ilgili sahiplerine geri verileceği vurgulandı. Açıklamanın detaylarında çalınan varlıkların geri alınma sürecinde ABD İç Güvenlik Bakanlığı’nın (DHS) büyük desteği olduğu dile getirildi.
Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino konu hakkında yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

2016 yılında Bitfinex’ten çalınan varlıkların kurtarılmasında bir başka başarılı dönüm noktasına ulaşmaktan son derece memnunuz. Çalınan Bitcoin’in mümkün olduğunca büyük bir kısmını kurtarmayı ve bunları 2016’daki saldırıya yanıt olarak çıkarılan token’ların sahiplerine yeniden dağıtmayı dört gözle bekliyoruz.

Bitfinex 2016 yılında o dönemin en büyük kripto para hırsızlıklarından birine kurban gitmişti. Söz konusu olayda yaklaşık 120.000 BTC çalındı ve şu anda 3,7 milyar dolara denk gelen  bu miktar o dönemde yaklaşık 72 milyon dolar değerindeydi. Bunun üzerinde birçok önlem alan Bitfinex, kullanıcıların zararlarını airdrop yaparak tanzim etmişti. Bitfinex’ten çalınan 120 bin BTC’nin 94 binlik kısmı 2022 yılının Şubat ayında ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) tarafından ele geçirilmişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video