Mart 27, 2023
İstanbul/Turkey
Kripto Para

BİR BANKA DAHA KRIPTO SEKTÖRÜYLE İLİŞKİSİNİ SONA ERDİRİYOR

sona

Küresel gözetim bankası State Street, Perşembe günü erken saatlerde kurumsal altyapı bölümünü kapattığını duyuran kripto para gözetim firması Copper ile çalışma ilişkisini sona erdirdiğini söyledi.

State Street Sözcüsü, Kripto Para Şirketi Copper ile İlişkisini Sonlandırmasıyla İlgili Konuştu
Bir State Street sözcüsü e-posta yoluyla yaptığı açıklamada, “State Street ve Copper karşılıklı olarak lisans anlaşmalarını sona erdirmeye karar verdi ve her iki şirket de kendi ürün geliştirme yaklaşımları dahilinde dijital stratejilerini geliştirmeye devam edecek” dedi.
State Street’in “hem tokenize menkul kıymetler hem de yerel token'lar için çok yönlü bir çözüm” üzerinde çalışmaya devam edeceğini belirten banka, “dijital varlıklar için düzenleyici ortamın, bu varlık sınıfına hizmet verme gereksinimleri gibi gelişmeye devam ettiğini” de sözlerine ekledi.
Bitcoin ve kripto para endüstrisini saran son dönemdeki belirsizlik dalgası, özel bankacılık ortaklarının birçoğunun çökmesine ya da kripto firmalarından uzaklaşmasına neden oldu. Bu eğilime ek olarak Copper, Perşembe günü hiç beklenmedik bir anda, bankaları ve hedge fonları dijital varlıklara bağlamak için kurumsal altyapı işini kapattığını duyurdu.
Copper’ın dünyanın en büyük gözetim bankalarından biri olan State Street ile olan ilişkisi, başkanı eski İngiltere Maliye Bakanı Philip Hammond olan Londra merkezli kripto firması için büyük bir zafer olarak görülüyordu.
Copper yetkililerinden son gelişme ile ilgili olarak henüz herhangi bir açıklama yayınlanmadı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video