Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BINANCE LABS, YENİ KRIPTO PARA PROJESİNİ AÇIKLADI

projesi

Kripto para borsası Binance’in girişim sermayesi birimi, yeni bir kripto para projesine yatırım yaptığını duyurdu.

Kripto para borsası Binance’in girişim sermayesi ve inkübasyon kolu olan Binance Labs, Web3 uygulamaları için merkeziyetsiz Hizmet Olarak Rollup (RaaS) (RaaS) sağlayıcısı AltLayer’a stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu.
Yatırımın boyutu kamuoyuna açıklanmadı.
Yapılan basın açıklamasına göre AltLayer, geliştiricilerin yüksek oranda ölçeklendirilebilir uygulamaya özel rollup’lar başlatması için açık ve merkeziyetsiz bir protokol. Beacon Layer adı verilen ve kendisine bağlı tüm rollup’lar için ortak bir sıralama, yürütme ve doğrulama ağı olarak hizmet veren bir çekirdek ağdan oluşuyor.
Bu protokolün üzerine inşa edilen AltLayer, yalnızca geliştiricilerin değil, acemilerin ve tüm kullanıcıların yalnızca birkaç basit tıklamayla 2 dakika içinde özelleştirilmiş bir rollup oluşturmasına olanak tanıyan kodsuz bir Hizmet Olarak Rollup başlatma alanı sunuyor.
Binance Labs Yatırım Direktörü Nicola W. konuyla ilgili şunları söyledi:

“Uygulamaya göre uyarlanmış rollup’lar, Katman 1’lerin güvenliğini ve uygulama zincirlerinin özelleştirilebilirliğini sunuyor. Bununla birlikte, günümüzde rollup’larla ilgili yaygın bir sorun, çoğunlukla merkezi sıralayıcılarla çalışmaları ve parçalı likidite ve kullanıcı tabanı oluşturmalarıdır.

AltLayer’ın Beacon Layer aracılığıyla uygulamaya özel rollup’ların piyasaya sürülmesini kolaylaştırma yaklaşımını ilham verici bulduk. Çekirdek ağları, binlerce rollup’tan oluşan bir dünyada çok ihtiyaç duyulan çeşitli merkeziyetsizlik ve birlikte çalışabilirlik özellikleri sunuyor. Tüm bunlar pazara sunma süresini önemli ölçüde kısaltırken, hızlı inovasyon ve denemeleri de teşvik ediyor.”

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video