Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

BINANCE CEO’SUNDAN KRIPTO PARA ELEŞTİRİSİ

CEO

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto para borsalarının harcadığı paraları eleştirdi ve Binance’in açık pozisyonlar için 2.000 kişiyi işe alacağını söyledi.

CZ, 15 Haziran tarihinde Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda geçtiğimiz aylarda Coinbase‘in Super Bowl reklamları, Crypto.com ve FTX‘in ise stadyum isim hakları için harcadığı paraları eleştirdi ve bu tekliflere hayır demenin kolay olmadığını ancak Binance’in bunu başardığını dile getirdi.

Birkaç ay önce Super Bowl reklamlarına, stadyum isim haklarına, büyük sponsor anlaşmalarına hayır demek kolay değildi ama yaptık.

Binance CEO’su geçtiğimiz hafta sonu katıldığı Consensus 2022 Konferansı‘nda da benzer açıklamalarda bulunmuştu. CZ, rakip borsalara göndermede bulunarak Binance‘in stadyum isim haklarını almaktan ya da Super Bowl reklamları gibi büyük promosyon harcamalarından kaçındığını ve tutumlu davrandığını dile getirmişti.
CZ paylaşımda ayrıca Binance‘in açık 2.000 pozisyon için işe alım yaptığını söyledi.
Kripto para piyasasında yaşanan son düşüşün ardından Coinbase, Crypto.com, BlockFi, Gemini ve Robinhood gibi birçok kripto şirketi küçülmeye ve çalışan sayılarını azaltmaya gideceğini açıklarken bu hamle Binance‘in, daha önce CZ‘nin işe alımları genişlettikleri ayrıca birleşme ve satın alma faaliyetlerini hızlandırdıkları yönünde yaptığı açıklamalar doğrultusunda ilerlediğini gösteriyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video