Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

AYI PİYASASI 30 GÜNDE 25 KRIPTO PARA BORSASINI SİLDİ

Ayı

Kripto ile ilgili işletmeler önemli satışlar arasında ayakta kalmak için mücadele ederken borsaların sayısı düştü. Ayı piyasası 30 günde 25 kripto para borsasını tarihin tozlu sayfalarına gömdü!

Devam eden kripto para ayı piyasası, sektörün çeşitli unsurlarını etkiledi ve borsalar, darbeyi hisseden en son varlıklar olarak ortaya çıktı. Kripto ile ilgili işletmeler önemli satışlar arasında ayakta kalmak için mücadele ederken borsaların sayısı düştü. 
6 Temmuz itibariyle, küresel olarak kripto borsalarının sayısı, önceki aylarda kaydedilen en yüksek seviyelere göre bir düşüşle 500'de kaldı. Finans analizleri ile bilinen Finbold, bir web arşiv aracı kullanarak CoinMarketCap verilerine göre 6 Haziran'da rakamın 525'te kaldığını göz önünde bulundurarak sektörün 30 günde 25 borsa kaybettiğini belirledi.
Toplam kripto borsası sayısı, 6 Temmuz 2022. Kaynak: CoinMarketCap/Wayback Machine
Kripto borsalarının silinmesi, kısmen, kripto dünyasındaki birçok işletme çıkış aradığı için genel kripto pazarının değerindeki düşüşe bağlı. Kripto piyasasının erimesinin yanı sıra, borsalar, işletmeleri sürdürmeyi zorlaştıran yükselen enflasyon rakamları gibi diğer makroekonomik koşullardan da etkilendi.

Kripto işletmeleri planlarını yeniden ayarlıyor

Kripto şirketleri genellikle gelecek için planlarını yeniden değerlendirerek erimeye yanıt verdi ve sektörden çıkmak seçeneklerden biri gibi görünüyor.
Bitcoin gibi büyük dijital para birimlerindeki satışlar, özellikle teknoloji sektöründe hisse senedi piyasalarındaki daha geniş çaplı düşüşle ilişkilendirildi. Kriz, sektöre olan güveni zedelemiş olabilecek bir husus olan Terra ( LUNA ) ekosisteminin çökmesiyle derinleşti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video