Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para

ANATOLY AKSAKOV’DAN KRIPTO PARA BORSASI ÖNERİSİ

Devlet

Rusya Devlet Duması Finansal Piyasalar Komitesi Başkanı ve Bankacılık Birliği Başkanı Anatoly Aksakov, Moskova Borsası’nda (MOEX) düzenlenmiş bir kripto para borsası kurulmasını önerdi.

Yerel haber kaynağı 1Prime‘ın 7 Temmuz tarihli haberine göre Aksokov, gerçekleştirdiği yakın tarihli bir basın toplantısında resmi bir kripto para borsası kurmak için ülkenin en büyük borsası MOEX’in en iyi seçenek olabileceğini dile getirdi.

Tabii ki, yine Merkez Bankası’nın katı gereksinimlerine göre oluşturulan bir kripto borsası olmalı. Bunun Moskova Borsasının bir bölümü olduğunu kabul ediyorum.

Aksokov, MOEX’in merkez bankası kurallarına tamamen uygun olduğuna dikkat çekti ve merkez bankasının rehberliğinde bir kripto para borsası başlatmanın gerekliliğini belirtti.

Merkez Bankası ile aktif olarak etkileşime girmeye alışmış, büyük geleneklere sahip saygın bir organizasyon çerçevesinde çalışacak olan bu bölüm, kripto para işlemlerini yürütme göreviyle en iyi şekilde başa çıkacaktır.

MOEX, bu yılın başında Ukrayna işgali nedeniyle ülkeye uygulanan yaptırımlarda hedef alınmış ve tüm faaliyetlerine bir ay süreyle ara vermek zorunda kalmıştı.
Aksakov, merkez bankası ile etkileşim içerisinde bulunan MOEX’in düzenlenmiş bir kripto para borsası kurmak için ideal bir seçim olduğunu düşünüyor ancak Rusya Merkez Bankası, yerel olarak düzenlenmiş bir kripto para borsası başlatmaya kesin bir şekilde karşı çıkıyor.
Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada kripto para birimlerinin yerel finansal sisteme müdahil olmadıkları sürece uluslararası ödemelerde kullanılabileceğini söylemişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video