Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

YIN YANG GAMES, 1 MİLYON DOLAR YATIRIM ALDI

Games

Firmalar için oyun, NFT koleksiyon ve blockchain servisleri geliştiren yerli bir NFT oyun şirketi olan Yin Yang Games, yatırım aldığını duyurdu.

NFT ve blockchain tabanlı oyunların son birkaç yıldır hızlı bir şekilde popülerleştiğini geçtiğimiz dönemlerde pek çok kez sizlere aktarmıştık. Firmalar için oyun, NFT koleksiyon ve blockchain servisleri geliştiren yerli bir NFT oyun şirketi olan Yin Yang Games, yatırım aldığını duyurdu.
Yin Yang Games tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, Gelişim Group’tan 1 milyon dolar yatırım aldı. Edindiğimiz bilgilere göre aldığı yatırımla birlikte geliştirmekte oldukları NFT Kart Oyunu Reincarnation’ı fonlayacak olan Yin Yang Games, eş zamanlı olarak farklı sektörlere yönelik yeni ürün ve servisler geliştirmeyi de hedefliyor.
2021 yılının Ocak ayında İlker Onur Kaya, Alperen Kırcanoğulları, Ali Anıl Esmer ve Yiğit Karatokuş tarafından kurulan Yin Yang Games, oyun ve blockchain alanlarında sürdürülebilir ürün ve servisler geliştiren bir oyun stüdyosu olarak hizmet veriyor. 21 kişilik bir ekibe sahip olan Yin Yang Games, GameFi alanında projeler geliştiriyor.
Bu topraklardan çıkan ve tüm dünyada ses getiren oyun projelerine imza atmak istediklerini belirten Yin Yang Games kurucu ortağı ve CEO’su İlker Onur Kaya, bu yatırımla birlikte şu anki en önemli projelerinden olan Reincarnation’u tamamlayıp, aynı zamanda yeni ürün ve servisler geliştirerek çalışmalarına devam edeceklerini paylaştı.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Gelişim Group Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akçay, tekstil, enerji ve eğitim sektörlerindeki yatırımlarından sonra tecrübesiyle güvenlerini kazanan ve aynı dili konuşabildikleri eşsiz bir ekibe sahip olan Yin Yang Games’e yaptıkları yatırım ile teknoloji sektörüne giriş yapıyor olmaktan oldukça mutlu olduklarını paylaştı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video