Mart 5, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Kripto Para NFT Web3

WEB3 SATRANÇ OYUNU, ‘HİLE’ NEDENİYLE KAPANIYOR

hile

Blok zincir temelli satranç oyunu Immortal Game’in geliştiricileri, yaygın hile nedeniyle play to earn (P2E) ve nonfungible token (NFT) özelliklerinin fişini çekiyor.

13 Aralık tarihinde yapılan duyuruya göre geliştiriciler, Immortal Game’i çevrimiçi bir satranç merkezi olarak devam ettirecek ve gelecekte başka merkeziyetsiz teknolojileri de dahil edebilecek. Immortal Game aracılığıyla “İnsanlara satranç yoluyla gelir elde etmeleri için gerçek bir fırsat verme” hayali ise başarısız oldu.

Immortal geliştiricileri, “Giriş için herhangi bir sınır engeli olmaksızın büyük miktarlarda nakit para sunarak, platformda yoğun hile yapılmasını teşvik ettiğimizi ve çevrimiçi satranç oynamak için adil ve güvenli bir yer isteyen meşru oyuncu tabanımız için kullanıcı deneyimini bozduğumuzu gördük. Oyunculara para teklif etmenin istenmeyen bir sonucu olarak adil olmayan uygulamalar arttı” diyerek özür diledi.

Bu haftadan itibaren Immortal Game NFT pazarı kapatılacak ve oyuncular artık oyun içinde yerel P2E Checkmate token (CMT) kullanamayacak. Ancak NFT’ler zincir üstünde var olmaya devam edecek. Kullanıcılar artık turnuva ödüllerini veya günlük ödülleri CMT ile almayacak ancak itibari para ile ödüllendirme sistemi üzerinde duruluyor.

“ETH ve CMT bakiyeleriniz artık platformumuzda gösterilmeyecek ancak token’lar cüzdanda kalmaya devam edecek. Uygulama içi cüzdana sahip kullanıcıların, varlıklarını aktarmak üzere kişisel bir cüzdan bağlaması gerekecek.”

https://www.bitsafecard.com/

İşlemlerin durdurulduğu sırada Immortal Game NFT’lerinin toplam gerçekleşmiş işlem hacmi 885.600 dolar ve CMT token’ın tamamen seyreltilmiş piyasa değeri 360.075 dolar’dı ve NFT’ler oyun odaklı Immutable blok zinciri üzerinde oluşturulmaktaydı.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video