Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

VILLAGE STUDIO, 2.3 MİLYON DOLAR YATIRIM ALDI

Village

Will Luton (SEGA, Rovio), Cyril Barrow (Rovio, EA) ve Tak Fung (Microsoft, Zynga) tarafından hayata geçirilen web3 platformu Village Studio, Animoca Brands’in liderliği üstlendiği turda 2.3 milyon dolar yatırım aldı.

Oyun sektörünün önemli isimleri Will Luton (SEGA, Rovio), Cyril Barrow (Rovio, EA) ve Tak Fung (Microsoft, Zynga) tarafından hayata geçirilen web3 platformu Village Studio, Playken platformu ile dikkatleri üzerine çekiyor. Oyun avatarları için satın alınabilen veya takas edilebilen NFT giysiler oluşturan Playken platformu ile şirket, her avatarın birden fazla oyunda kullanılabilecek benzersiz özelliklere sahip olacağını belirtiyor. Bu noktada gelecek zaman kullanmamızın nedeni ise Village Studio'nun aldığı yeni yatırımla NFT'leri oluşturmaya odaklanacak olması.
Village Studio, bu amacı için Animoca Brands'in liderliği üstlendiği turda 2.3 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turuna Venrex, AngelHub, K3 ve WinZO ile Facepunch'tan Jas Purewal ve Jagex CEO'su Phil Mansell de katıldı. Söz konusu yatırım, Village Studio'nun önemli işe alımlar yapmasına, aynı zamanda Playken platformunu ve oyunlarını oluşturmaya başlamasına yardımcı olacak.
Operasyonların kurucu ortağı Cyril Barrow, oyun öğelerinin birlikte çalışabilirliğini oyuncular ve geliştiriciler için değerli kılmanın kendileri için önemli olduğunu söylüyor. Birlikte çalışabilirlik, merkezi olmayan teknolojinin karakter avatarları gibi oyun öğelerine getirebileceği şeyler olarak karşımıza çıkıyor ve bunu teknik anlamda gerçekleştirmek için çok fazla anlaşma yapmak gerekiyor.
Pek çok geliştirici, bunun oyunlara pek yararlı olmayacağına inansa da web3 savunucuları, oyuncular ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerik için gerçek mülkiyeti birlikte çalışabilirliğin sağlayacağını söylüyor.
Village Studio, hangi oyunları avatarlarıyla birlikte çalışabilir hale getireceğini açıklamadı. Ancak şirketin kendi NFT'lerini satmayı planladığı paylaşılan bilgiler arasında yer alıyor. Village Studio, bunu yaparken de sürdürülebilirliğe odaklanacağını belirtiyor. 

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video