Mart 21, 2023
İstanbul/Turkey
Metaverse NFT

ÜNLÜ BOKSÖR’ÜN NFT VE METAVERSE MARKALARI

marka

Muhammed Ali, Web3’te NFT’leri ve metaverse’leri kapsayan bir ticari marka olarak tescil edildi!

Efsanevi boksör ve aktivist Muhammed Ali'nin adı artık Web3 alanında bir ticari marka olarak korunuyor ve meta veri tabanındaki takas edilemeyen jetonlara ( NFT'ler ) ve sanal ürünlere kadar uzanıyor.

Ünlü boksör, NFT’leri ve metaverse’leri kapsayan bir ticari marka olarak tescil edildi!

Nitekim 20. yüzyılın en önemli spor figürlerinden biri olarak kabul edilen 'The Greatest' lakaplı boksörün markası, 18 Ekim'de yayınlanan 6881575 numaralı ABD Sicili'nde tescil edildi . NFT ve metaverse lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis 19 Ekim'de.
Tescilli ticari marka, Ali, sanal giysiler, ayakkabılar, şapkalar, spor çantaları ve ekipmanları içeren NFT onaylı medyayı kapsar.
Muhammed Ali, NFT’leri ve metaverse’leri kapsayan bir ticari marka olarak tescil edilmiştir. Kaynak: Michael Kondoudis
Konduodis Finbold'a şunları söyledi : 
“Bu kayıt, USPTO standartlarına göre oldukça hızlı olan bir yıldan daha kısa bir sürede incelendi ve onaylandı. Diğer ünlü isimler için yapılan başvurularda da aynı sonuçları bekliyoruz. Aynı zamanda ünlü isimleri ve markaları meta veriye geçerken korumak için bir plan sunuyor.”
Ekledi:
"Ünlü Web3 ticari markalarının bu eğiliminin, meta veri tabanında marka koruması ihtiyacını daha fazla ünlü fark ettikçe devam etmesini bekliyoruz."

Ünlü isimlerin markalaşması

Muhammed Ali için yapılan ticari marka başvurusunun, 2021 yılının sonlarında ünlü isimlerin ticari markaları için yapılan birkaç başvurudan biri olduğunu belirtmekte fayda var. Diğerlerinden bazıları Marilyn Monroe ve Elvis Presley'dir.
Özellikle, Futbol yıldızı Cristiano Ronaldo , Haziran ayında Binance ile özel bir NFT ortaklığı imzaladı . Dünyanın dört bir yanındaki birçok sporcu ve spor organizasyonu, taraftarlarla taraftar etkileşimi seviyelerini korumak için NFT çoğunluğuna atlıyor.
Ulusal Basketbol Birliği'nden (NBA) Brooklyn Nets'ten profesyonel basketbolcu Kevin Durant, NFT ve metaverse için 26 ticari marka başvurusunda bulundu.
Son olarak, ABD'de dosyalanan NFT ve blockchain ile ilgili ticari markaların 2022'de şimdiye kadar 6.000'i aştığını , 2021 için bildirilen rakamın üç katı olduğunu da belirtmekte fayda var.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video