Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

UKRAYNA’DAN ‘SAVAŞ MÜZESİ’ NFT KOLEKSİYONU

Ukrayna

Rusya’nın işgali sonrası her türlü destek arama yoluna başvuran ve kripto para bağışlarıyla 65 milyon dolardan fazla toplamayı başaran Ukrayna şimdi de NFT satışına başladı.

Meta Tarih: Savaş Müzesi (Meta History: Museum of War) isimli koleksiyonda savaş uçakları, haber programları, çizgi filmleştirilmiş patlama sahnelerinden oluşan dijital resimler bulunuyor ve her biri savaşın bir gününü temsil ediyor.
Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı, Rus işgalinin üçüncü gününde bitcoin ve ethereum gibi kripto paralarla yardım çağrısında bulunmuştu. Yeni çıkarılan NFT koleksiyonun sayfasında ise amacın "Dünyadaki dijital topluluklarda doğru bilgiyi yaymak ve Ukrayna'ya destek için bağış toplamak," olduğu açıklandı.
Dijital Dönüşüm Bakanı Alex Bornyakov sosyal medya hesabından Ukrayna'nın şu ana kadar kripto para bağışlarıyla kurşun geçirmez yelek, miğfer, asker karavanası ve ilaç aldığını açıklamıştı.
Hem finans hem de sanat dünyasında popüler hale gelen NFT, ‘Non-Fungible Token’in kısaltması. NFT, dijital ürünlerin sahipliğini kanıtlayabilen benzersiz bir tanımlayıcı olarak biliniyor. Dijital sanat eserlerini ve diğer koleksiyonları, blok zincirinde ticareti kolay doğrulanabilir varlıklara dönüştürüyor.
NFT'ler genellikle ether gibi kripto paralarla satın alınıyor. Ukrayna'nın çıkardığı NFT'lerin ilk satışı 0,15 ether yani 475 dolar civarında olacak ve gelir doğrudan Kiev'e ait kripto cüzdanlara aktarılacak.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video