Mayıs 22, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

TÜRK KADIN ÜRETİCİLERİ GÜÇLENİYOR

üreticileri

Türk kadın üreticileri, blockchain ve NFT teknolojisi birleşimiyle ortaya çıkan yeni bir tedarik zinciri sisteminin başrolündeler.

Geçtiğimiz dönemlerde Akademetre tarafından yapılan araştırma, Fortune 100 Türkiye firmalarında ve blockchain start-up’larında yürütülen blockchain projelerinde çalışan her 4 kişiden 1’inin kadın olduğunu ortaya koymuştu. Girişimlerde gücünü hissettiren kadınlar, blockchain ile bağlantılı faaliyetlerde aktif bir rol oynuyorlar. Son örneklerinden biri de Aydın İncirliova’dan geliyor.

Türk Kadın Üreticiler, Türkiye’nin Yöresel Lezzetlerini NFT’ye Çeviriyor

Aydın İncirliova’da Türk kadın üreticilerinin blockchain ve NFT teknolojisi ile birleşmesiyle, el emeğinin yeni bir değer kazanacağı yeni bir tedarik zinciri sistemi kuruldu.
İncirliova Belediyesi’nin de desteğiyle köyde prototipi geliştirilen ve projelendiren zincir sisteminin asıl amacı, üretici ve tüketiciyi ilk elden buluşturmak. Böylelikle, Türk kadınlarının hak ettikleri geliri elde etmesi amaçlanıyor. Şu anda en yüksek yatırım getirisi, en az pahalı ve az bakım gerektiren bir ürün olduğu için incir üzerinden çalışma yürütülüyor.
Zincirova olarak adlandırılan projenin, Türkiye’deki farklı yöresel lezzetlerin NFT olarak satılmasıyla, ülkemizin ve lezzetlerinin uluslararası alanda tanıtılması hedefleniyor. Milli Metaverse Hamlesi kapsamında Boğaziçi Üniversitesinde projeler üretme yolunda ilerleyen proje ile ayrıca, ihracatın artırılması ve istihdamın yükseltilmesi planlanıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video