Haziran 15, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

TIFFANY’NİN NFT KOLEKSİYONU ÇOK HIZLI TÜKENDİ

NFT

Amerikalı lüks mücevher satıcısı Tiffany & Co. Cuma günü 250 non-fungible token’ın (NFT) tamamını piyasaya sürdü ve yaklaşık 20 dakika içinde hepsini sattı.

Her bir NFT 30 Ethereum (ETH) yani yaklaşık 50.000 dolara satılarak şirkete yaklaşık 12.5 milyon dolar gelir sağladı.
Tiffany’nin NFT’leri “NFTiffs” olarak isimlendiriliyor ve CryptoPunk NFT sahiplerine özel olarak sunuluyor. Bununla birlikte bu yatırımcılar bu NFT’lerini içerisinde değerli taşlar ve elmaslar bulunan özel madalyonlara çevirebiliyor. NFTiff’ler block chain teknoloji firması Chain tarafından destekleniyor.
Tiffany’nin web sitesine göre, NFTiff satın alanların token'larını 12 Ağustos’a kadar kullanmaları gerekiyor. Özel kolyelere gelince, bunların önümüzdeki yılın başlarında alıcılara teslim edilmesi bekleniyor. Web sitesine göre, bir NFTiff sahibi kolyenin sevkiyatından önce token'ini satarsa, kolyeyi alamayacak. Satışta her müşterinin en fazla üç NFTiff satın alma hakkı oldu.
Şirketin NFTiff’leri hızlı bir şekilde tükenirken bu NFT’lerin satıştaki en düşük fiyatını temsil eden taban fiyatında ise ilk fiyata göre düşüş yaşandı. Bu yazının yazıldığı anlarda söz konusu koleksiyon ürünlerinin taban fiyatı 27 ETH yani yaklaşık 46.000 dolardan işlem görüyor.
NFTGo’ya göre, son 24 saat içinde işlem hacmi 1 milyon doların üzerine ulaşan NFTiff’lerin yeniden satışını yapanlar da oldu.
Chain CEO’su Deepak Thapliyal’a göre Tiffany & Co. Web3 için “net ve ileri görüşlü bir vizyona” sahip. Thapliyal Pazar günü attığı tweet’te, NFTiff’ler sayesinde şirketin “tarihte yer edindiğini” söyledi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video