Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

SudoRare’DEN RUG PULL

SudoRare

Merkeziyetsiz NFT alım satım platformu SudoRare, piyasaya sürülmesinden 6 saat sonra yaklaşık 800 bin dolarlık kripto parayı farklı hesaplara aktardı ve piyasadan kayboldu.

NFT alım satım hizmeti veren ve piyasaya büyük reklam kampanyaları ile giriş yapan SudoRare, piyasa lansmanından 6 saat gibi kısa bir süre sonra “rug pull” yaparak 519 Ethereum değerinde vurguna karıştı. Blokchain takip uygulaması PeckShield verilerine göre 800 bin dolar değerindeki kripto varlık 3 farklı adrese transfer edildi. Söz konusu adreslerden birinin Kraken borsasına ait olduğu bilinen veriler arasında yer alıyor.
Anonim bir ekip tarafından piyasaya sürülen SudoRare NFT borsasında kısa süre içerisinde yaşanan bu vurgunun kurucular tarafından yapıldığına dair şüpheler sosyal medya kullanıcıları arasında tartışmalara yol açtı. Söz konusu tartışmaların temeli ise, kullanıcılara ait kripto paraların saklandığı likidite havuzuna erişimi olan kişilerin kurucuların kendisi olduğu gerçeğine dayanıyor. Bu nedenle, “rug pull” olarak adlandırabileceğimiz bu dolandırıcılık olayının kurucular tarafından planlı bir şekilde kurgulandığı ve çok geçmeden hayata geçirildiği düşünülüyor. NFT platformunun gasp ettiği kripto paralar arasında LooksRare (LOOKS), USDC ve Ethereum (ETH) yer aldığı biliniyor.
Ayrıca dolandırıcılık olayının hemen ardından SudoRare’e ait sosyal medya hesaplarının kapandığı ve yönetici ekiple olan bütün bağlantının kesildiği görülüyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video