Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

STAR TREK NFT’LERİ İÇİN TİCARİ MARKA BAŞVURUSU YAPILDI

Trek

CBS Studios, “Star Trek Continuum” isimli NFT koleksiyonu için başvuru yaptı.

Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO), CBS Studios'un Star Trek isminin NFT'lerde ve kripto koleksiyon ürünlerinde kullanılmasına ilişkin başvurusunu kabul etti.
USPTO kayıtlarına göre, nisan ayında CBS'den başvuru alan devlet dairesi, Star Trek için olan meşhur karakter işaretini, 8 Ağustos'ta tescil ettirmişti. Ticari marka, NFT'ler tarafından doğrulanan video kliplerin yanı sıra dijital kripto koleksiyonlarının çevrimiçi bir pazarda kullanımını da içeriyordu. 
Star Trek Continuum, muhtemelen birçok TV dizisi için cazip bir isim olsa da şu anda bir NFT koleksiyonunu isimlendirmek için kullanılacak. Ticari marka, "Star Trek Continuum" ismine odaklanmaktadır. 
Şirketler, ABD'de 2021 yılında yaklaşık 2000 NFT marka başvurusu yaparken, 2022'de 6.000'den fazla ticari marka başvurusu yaptı. 
Hikayesi, 22. yüzyıldan 25. yüzyıla uzanan Star Trek evreni, pek çok hayran için ilham kaynağı olmayı sürdürüyor. 1960'lı yıllarda yayımlanan orijinal dizide Kaptan James T. Krik'ü canlandıran William Shatner şu anda 92 yaşında ama 2023 Mutabakat konferansında konuştu ve 2024'te tekrar konuşması planlanıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video