Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

SQUARE ENIX’TEN FINAL FANTASY NFT KOLEKSİYONU

Enix

Video oyun şirketi Square Enix, geçtiğimiz aylarda NFT endüstrisine girmeyi planladığını açıklamıştı.

Video oyun şirketi Square Enix, geçtiğimiz aylarda NFT endüstrisine girmeyi planladığını açıklamıştı. Başarılı oyun stüdyosu Square Enix, sevilen oyun serisi Final Fantasy serisiyle ilgili bir NFT koleksiyonu başlatıyor.
Oyun stüdyosu Square Enix, Final Fantasy serisi için bir NFT projesini başlatıyor. NFT altyapısı firması Enjin ile ortaklık kuran Square Enix, Enjin’in Efinity Blockchain ağında Final Fantasy VII oyununun 25. yılı sebebiyle yeni bir koleksiyonu satışa sunmaya hazırlanıyor. Tüketiciler, bir figürün NFT versiyonunu kullanabilmek için bir kodla birlikte yeni gelen bir hatıra aksiyon figürü satın alabilecekler.
NFT’lerin oyunlara dahil edilmesi pek çok oyun stüdyosunun tartıştığı konu. Minecraft oyununun geliştiricisi Mojang, NFT konusunda kısıtlamalara gideceklerini ve NFT’lere izin vermeyeceklerini açıklamıştı. STALKER oyun serisinin arkasındaki Ukrayna merkezli oyun stüdyosu GSC Game World ise oyunlarına NFT’leri dahil etme fikrine sıcak baksa da topluluktan gelen tepkilerin ardından bu kararında geri adım atmıştı. Son olarak Square Enix Başkanı Yosuke Matsuda, daha önce Square Enix’in 2022 yılı içinde Blockchain yeniliklerine daha fazla kaynak ayıracağını açıklamıştı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video