Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

Spotify SANATÇILARIN NFT’LERİNİ GÖSTERMEYİ DENİYOR

Spotify

Spotify, sanatkarların NFT’lerini platformda gösterebilecekleri yeni bir özelliği test ediyor. Müzik akışı devi, bu seçeneğin sadece çok küçük bir sanatçı kümesine ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (ABD) muhakkak Android kullanıcılarına sunulduğunu açıkladı. Pilot uygulama için seçilen sanatkarlar ortasında Steve Aoki ve Wombats da bulunuyor.

Bir Spotify sözcüsü Pazartesi günü yeni özellik hakkında yorum yaptı. ‘Spotify, küçük bir küme sanatkarın sanatçı profilleri aracılığıyla mevcut üçüncü taraf NFT tekliflerini tanıtmasına yardımcı olmak için bir test yürütüyor. Sanatçı ve hayran tecrübelerini düzgünleştirmek için rutin olarak bir dizi test gerçekleştiriyoruz. Bu testlerden kimileri daha geniş bir tecrübenin önünü açıyor. Öbürleri ise yalnızca kıymetli bir öğrenme fonksiyonu görüyor.
Spotify denemesinde, sanatkarlar profil sayfalarında NFT’leri görüntüleyebilecekler. Platform tarafından bildirildiği üzere, GIF yahut görüntü olan NFT’leri desteklemiyor. Kullanıcılar NFT’lere tıklayarak göz atabilecek ve keşfedebilecek. Spotify ayrıyeten, kullanıcıları NFT’nin Opensea pazarındaki satın alınabilecekleri sayfasına yönlendiren bir daha fazlasını gör seçeneği de oluşturdu. Müzik akış hizmeti, bu testin bir modülü olarak rastgele bir fiyat talep edilmediğini açıkladı.
Spotify, denemenin müzik sanayisinden gelen taleplere cevap olarak gerçekleştirildiğini açıkladı. Ayrıyeten, 20 milyar dolarlık şirketin sanatkarları ve hayranlarını platformunda bir ortaya getirme gayretlerini yansıttığını söyledi. Geçen yıl Ekim ayında şirket, sanatkarların eserlerini Spotify uygulaması aracılığıyla direkt hayranlarına pazarlamalarına imkan sağlamak için Shopify ile paydaşlık kurmuştu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video