Nisan 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

SORARE İLE NBA ANLAŞTI

Sorare

NFT’lerle futbol fantezi oyunu oynatan bir startup konumundaki ve yıldız futbolcuların da yatırımı bulunduğu bir şirket olan Sorare, hızlı büyümesine devam ediyor. Firma son olarak dünyanın en büyük basketbol organizasyonu olan NBA ile de anlaşma sağladı. “Sorare NBA” önümüzdeki haftalardan itibaren oynanabilecek.

NFT furyasını spor dünyasına taşıyan ve özellikle Avrupa başta olmak üzere birçok futbol liginin federasyonlarıyla anlaşma sağlayarak müthiş bir büyüme kaydeden Sorare, basketbola da girdi. Şirket, dünyanın en büyük basketbol organizasyonu olarak bilinen National Basketball League yani kısa adıyla NBA ile anlaşma sağladı.
Anlaşmanın ne kadar süre için yapıldığı bilinmese de, haberi duyuran Techcrunch sitesi tarafların çok yıllı bir sözleşme imzaladığını belirtti. Sorare kısa süre içinde NBA oyuncularının NFT kartlarını platformu üzerinden satışa sunacak. Oyunun bu Sonbahar aylarında başlatılacağı belirtildi.
Dolayısıyla kripto para ve NFT yatırımcıları ve takipçileri, NBA oyuncularının kartlarını alıp satabilmelerinin yanı sıra, kadrolar oluşturup, oyuncuların gerçek hayattaki performansları üzerinden puan ve dolayısıyla da para kazanabilecekler. Kullanıcılar ETH ile alım satım yapabilmelerinin yanı sıra son bir senede kredi kartıyla da NFT alabiliyorlar.
Bilindiği üzere bir başka büyük şirket Dapper Labs’in de NBA ile bir NFT anlaşması bulunuyor ancak bu anlaşma Sorare’ninkinden ciddi şekilde ayrılıyor. Dapper Labs NBA’deki önemli anların videolarını NFT yaparak telif haklarını ölümsüzleştiriyor. Aynı zamanda Dapper Labs anlaşması da bir oyun içermiyor ancak Sorare tamamen oyun bazlı bir platform…
Bilindiği üzere Sorare’de Türkiye Süper Ligi’nin oyuncularının kartları da bulunuyor.
Sorare’nin yatırımcıları arasında Antoine Griezmann, Rio Ferdinand ve Gerard Pique gibi dünyanın tanıdığı futbol yıldızları da var.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video