Mayıs 29, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

SALVADOR DALI’NİN ESERLERİ NFT’YE DÖNÜŞTÜ

Dali

Dünyaca ünlü İspanyol ressam Salvador Dalinin eserleri NFT’ye dönüştürüldü. Dijital ürünler, 13 Nisan’dan bu yana satışta.

1904-1989 arasında yaşayan Dali, tarihin en meşhur isimlerinden biri. Dali, resim ve heykel alanında gelenekleri yıkarak kendi sanat dilini oluşturmasıyla tanındı.
Independent Türkçe'nin haberine göre, sürrealist sanatçının en büyük özel koleksiyonlarından birine sahip olan Dali Universe ve sanat eseri koleksiyonu platformu Artscapy, NFT'ler için güçlerini birleştirdi.
NFT'ler arasında Lady Godiva gibi sekiz heykelin özgün çalışması var. Her bir NFT'den 9 bin 999 adet oluşturulurken, NFT'ler 25 sterlinden (yaklaşık 480 TL) satışa sunuldu.
Dali Universe, NFT'ler sayesinde yeni koleksiyonculara ulaşmak ve sanatçının eserlerini satın almak isteyenlere yeni bir fırsat sunmak istediklerini bildirdi.

Dali Universe Başkanı Beniamino Levi, meşhur ressamın eserlerinin sanal aleme taşınmasından dolayı heyecanlı olduğunu söyledi.

Artscapy'nin kurucuları Alessandro ve Emilia De Stasio da Dali'nin ilk NFT koleksiyonunu yayımlamaktan onur duyduklarını söyleyerek, "Dali'nin sanat mirasını korumaya ve çalışmalarını yeni kişilere ulaştırmaya kararlıyız" dedi.

NFT satışından elde edilen gelirin doğrudan Dali Universe'e aktarılarak sanatçının eserlerinin korunması için kullanılması planlanıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video