Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

PRADA, NFT KOLEKSİYONUNU PİYASAYA SÜRECEK

PRADA

Dünyanın en büyük firmalarının sırayla yer almaya başladığı NFT endüstrisine son olarak ünlü lüks moda markası PRADA giriş yaptı.

30 Mayıs tarihinde Twitter üzerinden yaptıkları açıklamada, 2 Haziran’da NFT koleksiyonları PradaTimeCapsule’ü piyasaya süreceklerini ve Discord sunucusu açacaklarını belirtti.
Prada resmi web sitesinden yaptığı açıklamada ise, NFT koleksiyonu ile Web3 alanında genişlemeyi planladıklarını söyledi. Ayrıca şirket, unisex bir fiziksel ürünü temsil eden GIF’leri NFT olarak piyasaya süreceklerini belirtti. NFT koleksiyonu için Prada’nın stilistlerinden Damien Hirst’ün oğlu Cassius Hirst ile anlaşma yapan şirket, fiziksel ürün alan müşterilerine airdrop aracılığıyla NFT verecek.
Son dönemde Gucci, Balenciaga ve Prada olmak üzere birçok moda markasının haricinde teknoloji, e-ticaret, otomobil, spor kulüpleri gibi birçok sektör de NFT ekosistemine dahil oluyor.
Son 1 ay içerisinde, Sony, e-Bay, Spotify, Manchester City, Türkiye’nin en büyük giyim markalarından Kiğılı ve Starbucks NFT koleksiyonlarını başlatacaklarını duyurmuştu.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video