Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

POLIUM ONE: DÜNYANIN İLK NFT KONSOLU

Polium

Polium One adlı ilk ‘NFT oyun konsolu’ 2024’te piyasaya sürülecek ancak logo ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere epeyce eleştiri de aldı.

İlk “NFT oyun konsolu” olarak faturalandırılan Polium One Pazartesi günü duyuruldu ancak cihaz şimdiden oyun kamuoyundan oldukça fazla eleştiri aldı. Bazı insanlar konsolun genel olarak NFT‘lerle olan bağlarından şikayet ederken, diğerleri yeni konsolun logosunun feshedilmiş ancak yine de sevilen Nintendo GameCube’un logosuna biraz benzediğinden çok daha fazla rahatsız.
Web3 şirketi Polium, Polium One’ı üretecek olan isim ve “yüksek performanslı oyunlar” çalıştıracak kadar güçlü olacak bir konsol olarak tanımladı. Şirket ayrıca yeni cihazın duyurusunda Web3’e aşina olmayan kişilerin yine de bu konsolu oynayabilecek kadar basit olacağını söyledi. Cihazı satın almak isteyenler, Ethereum ağında bir NFT olan bir “Polium Pass” satın aldıkları sürece, 2024’ün 3. çeyreğinde konsolu alabilecek.

Polium One Çokça Eleştirildi

Şirket, ilk başta bu Polium Pass’lerden 10.000 adet basılacağını söyledi. Oyuncuların NFT satışlarına dahil olmaları gerektiği fikri çok sayıda tepkiye yol açtı ancak çoğu insanın asıl sorunu konsolun nasıl satın alınabileceğinden ziyade tasarımıydı. Konsolun kendisi küçük bir kutuya benziyor ve denetleyici bu neslin diğer temel konsollarına oldukça benziyor gibi görünüyor.
Bununla birlikte, Polium One’ın logosu eleştirileri üzerine çekti ve birkaç kişi onu GameCube logosunun doğrudan bir kopyası olarak nitelendirdi. Birkaç kişi, iki logonun ne kadar benzer olduğunu göstermek için sosyal medyayı kullandı. NFT video oyun konsolu yapımcıları, GameCube’ün logosunda bir “G” olduğuna dikkat çekerek geri adım atmaya çalıştı.
Buna karşılık, Polium One’ın bir “P”si mevcut. Görünüşe göre, bu açıklamanın insanları sırtından atmak için yeterli olmadığını fark eden şirket, sonunda çok benzer logolar kullanan birkaç şirket olduğunu ve niyetinin GameCube’u asla kopyalamak olmadığını açıkladı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video