Nisan 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

ORDERINBOX’TA NFT’LER 15 SANİYEDE OLUŞUYOR

Orderinbox

Orderinbox’ın CEO’su Doğu Taşkıran’a göre, Rönesans’tan beri hiç bu kadar sanat ve bilimin iç içe olduğu günler yaşanmamıştı. Platformda 15 saniyede NFT oluşturmak mümkün hale geldi.

NFT'ler, özellikle sanat dünyasında sık sık karşımıza çıkar oldu. Sanat ile bilimin tarih boyunca birçok kez yakınlaşmasına tanık olunsa da son 1 yıldır NFT ve metaverse olguları ile yaşanan gelişmelerle başka bir boyuta geçti. Şimdilerde NFT pazar yeri Orderinbox'ta bir NFT oluşturmanın süresi sadece 15 saniye.

NFT’ler Sahnede

Web3 teknolojilerine olan ilgi her geçen gün artıyor. NFT'ler de bunların başında. Orderinbox’ın CEO’su Doğu Taşkıran’a göre, Rönesans’tan beri hiç bu kadar sanat ve bilimin iç içe olduğu günler yaşanmamıştı.
Platformda 15 saniyede NFT oluşturmak mümkün hale geldi.
Sanat anlayışı yüzyıllar içerisinde çok değişti. Orijinallik ve erişimin zor olduğu sanat algısı, yıllar içerisinde Andy Warhol’un Pop Art anlayışı ile değişim gösterip sanata erişilebilirliği mümkün kıldı. Münhasırlıktan kitlesel tüketimciliğe geçiş eleştirileri getirse de NFT dünyası ile bu durum artık kabul ediliyor. Öyle bir kabul görme ki Beeple adlı dijital sanatçının 5 bin gün boyunca çizdiği dijital çizimleri içeren “The First 5000 Days” adlı NFT 69 milyon dolara satılmasının yaratıcı ekonomiyi cazip kıldığına dikkat çeken Doğu Taşkıran, günümüz dünyasında sanatın ve içerik üretiminin odağında NFT’lerin olduğunu aktarıyor.
Tabii buradaki zorlukları farkında olmak da önemli. Bu dünyanın karmaşık yapısı ve NFT oluşturmanın çeşitli engellerle örülmesi zorluklar arasında yer alıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video