Eylül 28, 2023
İstanbul/Turkey
NFT

NIKE NFT’LERİ EA SPORTS OYUNLARIYLA MİLYONLARA ULAŞACAK

EA

Nike NFT’lerinin gelecek aylarda EA Sports oyunlarına entegre edilmesi planlanıyor. Nike’ın sanal kreasyonlarının hangi oyunlarda yer alacağını henüz açıklamadı.

Kripto paranın marka iş birlikleriyle kabul edilmesine büyük bir örnek olarak, Nike'ın NFT platformu Swoosh, yakında EA Sports oyunlarına entegre edilecek. Bu durum, Nike'ın sanal ayakkabı ve giysilerinin oyunlarda görünmesine olanak sağlayabilir.
1 Haziran'da bir açıklama yapan Nike, NFT'lerin önümüzdeki aylarda EA Sports oyunlarına dahil edilmeye başlanacağını belirtti. Ancak ne Nike ne de Electronic Arts, Nike'ın sanal ürünlerinin hangi oyunlarda gösterileceğini açıklamadı.
Nike, .Swoosh NFT platformunu ilk kez Kasım 2022'de duyurmuş olmasına rağmen NFT koleksiyonunu 2023'ün başına kadar piyasaya sürmedi.
15 Mayıs'ta .Swoosh, ilk NFT koleksiyonunu yayınladı. Bu koleksiyon, markanın ikonik  Air Force One ayakkabı serisine  bir atıf olan Our Force 1 adlı sanal ayakkabı serisiydi. Yayınlandığı sırada, Polygonscan verilerine göre spor ayakkabı NFT'lerinin 97.000'den fazlası, yaklaşık olarak 53.000 kadar adrese satılmıştı.
Nike Aralık 2021'de, sanal sneaker ve koleksiyon markası RTFKT'yi satın alarak metaverse'e giriş yaptı. Daha sonra sanal dünya Nikeland'i başlattı.
Nike, aralık 2021'de sanal spor ayakkabı ve koleksiyon markası RTFKT'yi satın alarak metaverse'e giriş yaptı. Ayrıca daha sonra kendi sanal dünyası Nikeland'ı da piyasaya duyurdu.
.Swoosh, RTFKT ve Nikeland ile benzer araçlar ve teknolojiler kullanmasına rağmen, üçü de sanal yatırımlar yapan Nike şirketi için ayrı projelerdir.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video