Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

NIKE, FORTNITE’TA NFT ETKİNLİĞİ BAŞLATIYOR

etkinliği

Son dönemlerde Web3 alanına ağırlığını koymaya devam eden Nike, Fortnite’ta bir NFT spor ayakkabı avı etkinliği başlatmaya hazırlanıyor.

Spor giyim ve ayakkabı devi Nike, Epic Games'in online oyunu Fortnite'ta yakında spor ayakkabılardan oluşan NFT koleksiyonu çıkarabileceğinin sinyalini verdi.
Son dönemlerin en popüler çevrimiçi oyunlarından biri olan Fortnite'ın aylık aktif oyuncu verileri son bir ay içerisinde 242 milyondan fazla ziyaret kaydetti. Böyle bir ziyaret rakamı göz önüne alındığında Nike ve Fortnite'tean gelen bu hamlenin, Web3'ün benimsenmesin büyük bir fırsat yaratacağı düşünülüyor.
Nike, geçtiğimiz gün sosyal medya platformları üzerinden gerçekleştirdiği bir duyuruda, 20 Haziran'dan itibaren "Sneakerhunt" isimli etkinliğin başlatılacağını duyurdu.

Nike, Fortnite’a adım atıyor

Her ne kadar etkinliğe dair daha fazla detay verilmemiş olsa da NFT topluluğu Nike'ın, kullanıcıların Fortnite varlıklarını kullanarak sanal ada oyun haritalarını oluşturmalarına imkan tanıyan Fortnite Creative 2.0'ı kullanarak NFT ile ilgili bir oyun oluşturmuş olabileceğini tahmin ediliyor.
Ayrıca, NFT'lerin Airphoria'nın bir parçası olup olmayacağı henüz tamamen doğrulanmış değil. 
Öte yandan Nike'ın NFT etkinlikleriyle ilgilenen departmanı, geleneksel oyun sektörüne adım atma girişimlerinde vites artırdı.
Geçtiğimiz haziran ayında SWOOSH, NFT'lerinin, diğerlerinin yanı sıra FIFA futbol oyunu serisinin arkasındaki şirket olan EA Sports tarafından geliştirilen oyunlara entegre edileceğini duyurdu. Ancak hangi EA Sports oyunlarında Nike NFT'lerinin yer alacağı henüz doğrulanmış değil.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video