Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

NFT’LERDE TAKAS: GINOA CEO’SU SAMET DUMAN İLE RÖPORTAJ

takas

Ginoa.io, NFT piyasası için veri odaklı içgörüler ve analitikler sunmak üzere yapay zeka kullanarak NFT’lerin takasını yapabileceğiniz kapsamlı bir platform olarak geçtiğimiz hafta lanse edildi.

Platformun öne çıkan özelliği Barterplace, yani takas özelliği ile kullanıcılar, NFT'lerini kripto paralarla veya diğer NFT'lerle değiştirebiliyorlar. Platform bu anlamda, NFT pazarındaki likidite ve güvenlik sorunlarına da sağlam bir çözüm sunduklarını vaad ediyor.
Ginoa, ilk yatırımını TechOne Venture Capital, DOMiNO Ventures, Aegean Ventures ve Lima Ventures'tan alarak yoluna devam ediyor ve Amerika pazarında aktif varlık gösteriyor. Platform ayrıca, kullanıcıların NFT koleksiyonlarını anlamalarına ve bilinçli yatırım kararları alabilmelerine yardımcı olan AI-powered chatbot GinoaGPT'yi de geçtiğimiz hafta tanıttı.
Gelin, Ginoa.io'nun CEO'su Samet Duman ile röportaja ve NFT alanına dair görüşlerine bir bakış atalım:
Ginoa.io'nun temel işlevlerini, özellikle Barterplace* takas merkezini vurgulayarak anlatabilir misiniz?
S. Duman : Ginoa.io, NFT yatırımcılarının NFT'leri satın almak, satmak, takas etmek ve analiz etmek için kapsamlı ve karşılaştırma özelliği olan bir NFT platformudur. Ginoa'nın ana ürünü Barterplace, kullanıcıların NFT koleksiyonlarını sorunsuz bir şekilde edinmelerini ve ticaretini yapmalarını sağlar.
“Koleksiyon Teklifi “ özelliği ile ilgilendiğiniz koleksiyondaki her bir NFT için teklif yapmanız konusunda da benzersiz bir kolaylık sağlar.
Yapay zeka destekli verilerle desteklenen Barterplace yapımız, yeni bir koleksiyona geçerken sadece likidite için NFT varlıklarını satma ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve bilinmeyen bağlantılar üzerinden riskli tezgahüstü takaslar yapmayı önlüyor.
Ginoa'nın benzersiz değer teklifi ile hangi özel zorlukları ele alıp çözdüğünü anlatabilir misiniz?
S. Duman : NFT'ler gibi dijital varlıkların yüksek orandaki istikrarsız değerleri, özellikle NFT sahipleri için önemli bir sorun haline gelmiştir. Sonuç olarak, NFT alıcıları ve satıcıları, güvenlik, likidite ve değerleme sorunları nedeniyle işlemleri tamamlamada zorluklar yaşar. Ginoa'nın karşılaştırma özelliği, NFT yatırımcılarının çoklu platformları ziyaret etme ihtiyacını ortadan kaldırarak kolaylık sağlıyor. Bu yeni ticaret katmanı olarak da açıklayacağımız yapı da, NFT yatırımcılarına esneklik kazandırıyor.
Ginoa, yapay zeka teknolojisini nasıl kullanıyor ve optimum kullanıcı deneyimleri sunarken bu teknolojinin gücünden nasıl yararlanıyorsunuz?
S. Duman : Yatırımcıların koleksiyonları hakkında bilinçli kararlar vermesine yardımcı olmak için Ginoa, NFT piyasası hakkında kesin ve veri odaklı içgörüler sunmak üzere yapay zeka teknolojisinden yararlanır. Makine öğrenme yoluyla NFT finansal piyasalarını daha erişilebilir hale getirmeyi hedefleyen Upshot platformu ile ortaklık yaparak, platformumuz, 50 milyondan fazla NFT'yi %95'ten fazla bir doğruluk oranıyla değerlendirmiştir.
NFT sahipleri, portföylerini genişletirken genellikle proje güveni, değerleme, likidite ve yüksek işlem ücretleri gibi sorunlarla karşılaşırlar. Kullandığımız yapay zeka, bir projenin doğru değerini tahmin etmek için NFT pazar verilerini analiz edip özetleyerek, yatırımcılara risklerini en aza indirmeleri ve getirilerini en üst düzeye çıkarmaları konusunda yardımcı olabilir.
Ginoa'nın kolaylaştırdığı gibi bir takasın, piyasada bulunan NFT ticaret yöntemlerine kıyasla daha iyi verimlilik gösterdiği alanlar nelerdir?
S. Duman : Kullanıcılar, sadece bir veya birden fazla NFT’leri de olsa, karşılık gelen kripto para karşılığında bir veya daha fazla NFT ile değiştirme veya karşılığında kripto para teklif edebilirler. Başka hiçbir yerde tek bir tıklamayla şu an 10.000 teklif gönderemezsiniz.
Platformumuzun en önemli bir özelliği erişilebilirliktir. Ginoa bu hizmeti sadece profesyonel yatırımcılarla veya B2B ile sınırlamaz. Piyasaya yeni girenler için daha kolay ve deneyimli koleksiyoncuların portföylerini yönetmeleri için de kullanıcı dostu ve sosyal bir deneyim sunmayı hedefliyoruz. Platformumuzu denemek için kullanıcıları davet ediyoruz ve şirketimiz hakkında önemli gelişmeleri Twitter’dan ve Medium hesabımızdan da güncel şekilde paylaşıyoruz.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video