Mart 2, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

NFT PROJELERİNİ PİYASAYA SÜREN EN ÖNEMLİ 3 MÜZİSYEN

müzisyen

NFT sektörünün benimsenmesi giderek artarken, pek çok sanatçı bu konuda hamleler yapıyor. Peki NFT projesine sahip en önemli 3 müzisyen kimler olabilir?

NFT piyasası, son yıllarda popülaritesini ciddi şekilde artırmayı başardı. Özellikle son dönemde spor ve müzik sektörlerinin olaya el atması da, ilgiyi giderek yükseltti dersek yanlış söylemiş olmayız. 
Peki NFT'lerini piyasaya süren en önemli 3 müzisyen veya sanatçı grubu kimler olabilir? Gelin şimdi bunlara hep birlikte bir bakalım. 

Eminem

Bir müzik NFT projesinin en dikkate değer örneklerinden biri, Eminem'in "Shady Con" adlı ilk koleksiyonuydu. Nisan 2021'de Nifty Gateway'de piyasaya sürülen koleksiyon kısa sürede tükendi ve Eminem'in müzik videolarındaki en ikonik karakterlerinden bazılarının modellendiği dijital aksiyon figürlerine yer verdi.
Koleksiyon ayrıca, rapçi tarafından sıfırdan yaratılan benzersiz bir enstrümantal parça koleksiyonu da içeriyordu; en pahalı öğe, yine çok nadir bir ticaret çifti ile birlikte gelen "STANS' REVENGE" adlı türünün tek örneği videoydu diyebiliriz.

Whitney Houston

Bir diğer dikkate değer müzik NFT projesi, Aralık 2021'de gizemli bir alıcı tarafından satın alınan Whitney Houston'ın daha önce yayınlanmamış demosuydu. NFT, Whitney'in kız kardeşinin desteğiyle oluşturuldu ve beraberinde dijital sanatçı Diane Sinclair tarafından oluşturulan bir müzik videosu içeriyordu.
NFT şaşırtıcı bir şekilde 1 milyon dolara satıldı ve ne yazık ki müzik halka açıklanamıyor ve geri kalan süre boyunca alıcının mülkiyetinde kalacak. Ancak satıştan elde edilen gelir, genç kadınların hayatlarını iyileştirmek için çalışan bir hayır kurumu olan Whitney Houston Foundation'a bağışlandı.

Kings of Leon

Nashville rock grubu Kings of Leon, aynı anda akış platformlarında ve bir NFT paketinin parçası olarak bir albüm yayınlayan ilk müzik sanatçısı olarak tarih yazdı. “When You See Yourself”, üç token'den oluşan ve albümün türünün tek örneği olarak özel baskılarını içeren bir koleksiyondu.
Koleksiyonun 2 milyon dolara başarılı bir şekilde satılmasının ardından grup, blockchain teknolojisinin müzik endüstrisinde yaygın olarak benimsenmesini savunmada çok aktif oldu.
Özetle, NFT'ler müzisyenlere çalışmalarından para kazanmaları, hayranları için değerli deneyimler yaratmaları, müziklerinin dağıtımını kontrol etmeleri, fikri mülkiyetlerini korumaları ve büyüyen NFT piyasa yararlanmaları için yeni yollar sağlar. Müzik endüstrisi gelişmeye devam ederken, NFT'ler müzisyenler için yenilik yapmak ve çağın bir adım önünde olmak için heyecan verici bir fırsattır diyebiliriz.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video