Temmuz 25, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

NEW YORK CITY’DEKİ İLK (NFT) OFİS BİNASI SATILDI

ofis

New York emlak geliştiricisi, NFT olarak ilk gerçek hayattaki ofis binasını satın aldı.

Metaverse'te arazi satın almaya olan ilgi artmaya devam ederken, New York City'deki ilk karşılıksız token ( NFT ) ofis binası satıldı.
44 West 37th Street'te bulunan 4.700 metrekarelik NFT, binanın dijital varlıklarından para kazanmayı ve sahipliğini doğrulamayı amaçlayan ve bir emlak geliştiricisi Azul NYC tarafından satın alınan, geri dönüşü olmayan bir dijital varlık işlevi görüyor.
Mimarlığın gayrimenkul ve metaverse'te oynadığı rolü sorgulayan 16 katlı yapı, Eylül başında satışı açıklayan Integrated Projects tarafından tasarlandı. Ayrıca, 44W37 NFT, merkezi olmayan, açık kaynaklı blok zinciri  Ethereum ( ETH ) üzerinde basıldı ve şu anda yaklaşık 1.300 dolar değerinde yalnızca 1 ETH'ye satıldı.
Integrated Projects, Integrated Projects'in Kurucusu Jose Cruz Jr. “NFT'ler yeni değil. Binaların 3D taramaları yeni değil… Yeni olan şey, bu teknolojilerin blok zinciri yardımcı programıyla birleştirilmesi, bina sahiplerinin  dijital  varlıklarını oluşturmasına, sahip olmasına, işlem yapmasına ve paraya çevirmesine olanak sağlamasıdır. Tıpkı bizim fiziksel varlıklarımızla yaptığımıza benzer şekilde.” dedi.

Dakikalar içinde gayrimenkul satın alın

Mülk sahipliğini devretme zorluğundan endişe duymadan, mal sahipleri dijital varlıklarını geliştirebilir, sahip olabilir, satabilir ve paraya dönüştürebilir. 
Bu, gerçek mülk satmak veya satın almak yerine, fotoğraflar, 3D taramalar, kat planları, sanal turlar ve konum raporları gibi dijital varlıklarla ilgilenildiği anlamına gelir. NFT kullanırken işlemin bu süreci hızlandırıldığından, bir alıcının birkaç dakika içinde bir gayrimenkul parçasına sahip olması mümkündür.
NFT'ler, yalnızca gayrimenkulde değil, aynı zamanda fikri mülkiyette de katı mülkiyet yasaları belirleme potansiyeli sağlıyor. Manhattan'daki diğer birçok gökdelen gibi “44W37”, mega şehirlerde mimari ve gayrimenkulde yeni bir çağın başlangıcını müjdeleyebilir.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video