Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
Gayrimenkul Metaverse NFT

METAVERSE DÜNYASINDA 537 MİLYON LİRAYA MALİKÂNE SATILIYOR

malikâne
29 milyon sterlinlik (537 milyon lira) Surrey'deki malikâne metaverse'de satışa sunuluyor. Emlak şirketi Fine and Country, malikânenin aynı anda hem fiziksel hem de dijital versiyonunu NFT aracılığıyla piyasaya sürecek.
Emlak şirketi Fine & Country daha önce üst sınıf satıcılara evlerini bu şekilde iki kez satma imkânı sunmaya başlamak istediğini söylemişti. Ve nihayet bu konuda adımlar atmaya başladı. İngiltere'nin Surrey eyaletine bağlı Oxshott’taki Hampton Hall henüz inşa edilmedi, ancak emlak şirketi tarafından 29 milyon sterline satılıyor.

MALİKÂNE HEM METAVERSE’TE HEM NFT OLARAK SATILIYOR

Bu rekor fiyatla, tamamı neo-Palladyan tarzında olan 11 yatak odası, on oturma odası ve Korint yivli sütunlara sahip 380 ft’lik bir cephe satın alınıyor. Ancak evi asıl dikkat çekici hale getiren, alıcının çevrimiçi muadilini NFT biçiminde de satın alabilmesi.
Hampton Hall’un hem gerçek hem de sanal versiyonlarında özel bowling salonu, ev sineması, spor salonu, yüzme havuzu ve kurşun geçirmez pencereler gibi özellikler bulunacak. Emlak şirketi ilgilenenler için sanal bir tur da düzenliyor.

EMLAK PİYASASININ ODAĞINDA NFT VAR

Fine & Country, Hampton Hall’ın NFT versiyonunun ne kadara mâl olacağını henüz açıklamadı. Fine & Country Richmond’un Genel Müdürü Sean Barrett, “Hampton Hall ilkler arasında olsa da ABD’de açıkça devasa projeler üzerinde çalışan birkaç ajans olduğu için NFT olarak piyasaya sürülecek son lüks yapı olmayacağına inanıyorum” diyor ve NFT dünyasında emlak piyasasının hareketleneceğine işaret ediyor.

HABERİN DEVAMI…

Twitter
Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video