Aralık 10, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

MAGIC EDEN, SOLANA’NIN SIKIŞTIRILMIŞ NFT’LERİNİ ENTEGRE EDİYOR

Eden

NFT pazaryeri Magic Eden, NFT üretimi maliyetlerinin düşürülmesinin yeni kullanıcıların erişimini artırdığını düşünüyor.

NFT pazaryeri Magic Eden, dijital koleksiyonlara sahip olmayı uygun hale getirmek ve ölçeklenebilir bir alternatif sunmak için Solana’nın sıkıştırılmış NFT’lerini (cNFT) destekleyeceğini açıkladı.

CNFT’ler, verilerinin zincir dışında sıkıştırılıp saklanması nedeniyle bildiğimiz Solana NFT’lerinden farklıdır. Bu sebeple, daha az ücret gerektirdiğinden daha büyük miktarlarda üretimi daha uygundur.

Magic Eden’a göre bu tür NFT’leri, seri koleksiyonlar oluşturmak için idealdir. NFT pazaryeri, içerik oluşturucuların daha fazla harcama yapmadan ürünlerini geniş kitlelere ulaştırmasına olanak tanıdığına inanıyor.

NFT pazarı ayrıca, NFT üretimiyle ilgili maliyetleri düşürerek, potansiyel olarak benimsenmeyi teşvik edebileceğine ve yeni insanların NFT satın almayı deneyebileceğine inanıyor.

CNFT’ler, 110 dolar karşılığında 1 milyona kadar NFT basılmasına olanak tanıyan Solana sıkılaştırma sistemi tarafından desteklenmektedir. Bu, NFT başına 2,9 dolar ila 30 dolar isteyen Ethereum NFT’lerine kıyasla oldukça büyük bir avantaj.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video