Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

LİSE ÖĞRENCİSİ, NFT ARACILIĞIYLA BAĞIŞ KAMPANYASI BAŞLATTI

aracılığıyla

Hisar Okulları 12. sınıf öğrencisi Alp Güneri, teknolojik imkânları kısıtlı bir okula yardım sağlayabilmek amacıyla ‘Çocukların Gözünden Gelecek’ isimli, NFT aracılığıyla, bağış kampanyası düzenledi.

‘Çocukların Gözünden Gelecek’ adıyla 22 Temmuz’da hayata geçirilen proje kapsamında; 5-9 yaş arası ilkokul öğrencilerinden ‘’Gelecekte Nasıl Bir Dünya Hayal Ediyorsun?’ sorusuna cevap olarak resim çizmeleri istendi. Toplanan 59 resim Opensea aracılığıyla NFT haline getirilerek yine Opensea’den satışa çıkarıldı. Toplam 590 edisyonun satışında elde edilecek gelir ile teknolojiye erişimi az olan bir okula yardım yapılması hedefleniyor.
Projenin sahibi, Hisar Okulları lise öğrencisi Alp Güneri; projeyi hem kendisi hem de toplum için çok yararlı gördüğünü belirterek, “Kripto paralara ve NFT’ye olan ilgimi nasıl toplumsal faydaya dönüştürebileceğimi düşünerek bu projeyi hayata geçirmeye karar verdim. Okulun ve öğrencilerinin teknolojiye erişimine katkı sağlayabilecek olmak benim için çok büyük bir motivasyon kaynağı… Bireysel gelişimim açısından da bu projeden çok fazla şey öğrenme şansım oldu. Dünyada az örneği olan ‘Çocukların Gözünden Gelecek’ projesinin ilgi göreceğine inanıyor, örneklerinin çoğalmasını diliyorum” dedi.

ALP GÜNERİ HAKKINDA

2005 yılında İstanbul’da doğdu ve 13 senedir Hisar Okullarında eğitim görüyor. Hisar Okullarındaki eğitiminin yanı sıra Cornell Üniversitesi’nin yaz programını bitirdi ve 2020 yılında BtcTürk’te staj yaptıktan sonra Bitcoin ve kripto paralara olan ilgisini keşfetti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video