Temmuz 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

JUSTİN BİEBER’IN ŞARKISI, NFT’YE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR!

Justin

Dünyaca ünlü pop sanatçısı Justin Bieber’ın en bilindik şarkılarından biri NFT’ye dönüştürülmeye hazırlanıyor.

Dünyaca ünlü pop sanatçısı Justin Bieber’ın en bilindik şarkılarından biri NFT’ye dönüştürülmeye hazırlanıyor.

Blok zincir merkezli müzik teknolojisi platformu anotherblock, Axident olarak da bilinen parçanın ortak yapımcısı Andreas Schuller, Justin Bieber’ın “Company” isimli şarkısının NFT olarak piyasaya sürüleceğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre “Company” NFT’sinden toplamda 2.000 adet basılacak.

Axident hak sahibi olmaya devam ederken, parçanın NFT’sine sahip olan hayranlar, şarkının akışlarında yüzde 1’lik bir telif payına sahip olabilecekler. Ayrıca Axident, müzik endüstrisinde hayranların öneminden ve blokzincir ile müzik haklarının nasıl yepyeni bir etkileşim dünyası açtığından da söz etti.

Öte yandan Bieber’ın “Company” parçası, single olarak ilk yayınladığında Avustralya’da ilk 40’a girdi. ABD’de ise 53’üncü sıraya kadar yükselmeyi başardı. Ayrıca parça, bugüne kadar 500 milyondan fazla dinlendi.

Anotherblock’un kurucu ortağı ve CEO’su Michel Traore, Cointelegraph’a verdiği demeçte, evrensel olarak sevilen şarkıları sunmanın, kitleleri Web3 ile tanıştırmanın güçlü bir yolu olduğunu ifade etti.

“Company” bu konuda büyük potansiyele sahip şarkının en iyi örneği. Web3 araçları sayesinde müzik tutkunlarına, yakın zamana kadar halkın erişemediği bir fırsat sunabiliyoruz.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video