Aralık 8, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

JUSTİN BİEBER NFT DÜNYASINA LANET ETTİ

Justin

Ünlü şarkıcı Justin Bieber, bir BAYC NFT’sine yaptığı yatırımdan tam 1.2 milyon dolar zarar etti! İşte detaylar…

Ünlü şarkıcı Justin Bieber'ın değiştirilemez token (NFT) dünyasına girişi zorlu bir hal almış gibi görünüyor. Bir Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT'sine yaptığı yatırımın %95'ten fazla değer kaybettiği ve yaklaşık 1,2 milyon dolarlık şaşırtıcı bir kayıpla sonuçlandığı bildirildi.
NFT'lerin ortaya çıkışı, ünlülerin onaylarında ve yatırımlarında bir artış gördü. Doğası gereği benzersiz olan ve block chain teknolojisine dayanan bu dijital varlıklar, yıldızların hayran kitleleriyle etkileşim kurması, markalarından para kazanması ve kripto para birimlerinin büyüleyici dünyasına dalması için yeni bir yol haline geldi.
Bununla birlikte, NFT piyasası herkesin bildiği gibi değişken ve öngörülemezdir ve genellikle değerde dramatik dalgalanmalara neden olur. Ne yazık ki Bieber için BAYC NFT'si bu oynaklığın kurbanı oldu. Değerdeki ani bir düşüş şüphesiz önemli bir finansal gerileme olsa da, daha geniş bağlamı dikkate almak önemlidir.

Başarısızlık!

Birçok ünlü, NFT kültürünü benimsedi, ancak hepsi başarıya ulaşamadı. Bazıları için bu yatırımlar getiri aramakla ilgili değil, daha büyük bir pazarlama stratejisinin parçası. Ünlüler, NFT'ler satın alarak kendilerini ileri görüşlü dijital hareketle uyumlu hale getirerek, bu süreçte tanıtım ve hayran katılımı kazanıyor.
Ancak, tüm NFT girişimleri kayıpla sonuçlanmaz. Bazı yıldızlar, NFT'leri fahiş fiyatlara satarak kazançlı anlaşmalar yaptı. Bu, yüksek risk ve potansiyel olarak yüksek ödül içeren bir oyundur diyebiliriz.
Eylül 2021 itibariyle net servetinin 285 milyon dolar olduğu tahmin edilen Justin Bieber için, NFT yatırımından kaynaklanan 1,2 milyon dolarlık kayıp, önemli olsa da büyük ihtimalle karşılanabilir. "Peaches" şarkıcısı, gelirini müzik, ticari mallar, cirolar ve şimdi de NFT'ler arasında çeşitlendirerek NFT'nin değer kaybının darbesini hafifletti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video