Haziran 24, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

JIM CARREY’İN İLK NFT’Sİ

Carrey

Ünlü Amerikalı komedyen Jim Carrey, ilk NFT’sini piyasaya çıkardı. Sanatçının ‘Sunshower’ (Güneş Banyosu) isimli dijital eserinde kendi sesi ve yaratıcı bakış açısı yer alıyor.

Ünlü oyuncu ve komedyen Jim Carrey'nin ilk NFT eserini piyasaya çıktı.

DİJİTAL DÜNYAYA ADIM ATTI

Sanatçı 'Sunshower' (Güneş Banyosu) isimli dijital tablosuyla Blockchain (dijital defterdeki veri birimi) dünyasına adım atan ünlüler arasına katıldı.

SESİ VE YARATICILIĞI KULLANILDI

60 yaşındaki sanatçının ilk dijital eserinde kendi sesinin yanı sıra yaratıcı fikirleri ve bakış açısı kullanıldı. 
Yapılan basın açıklamasında sanatçının eseri için, “Sunshower, sanatçı tarafından yazılan, seslendirilen renkli ve animasyonlu bir NFT” tanımlaması yapıldı.
Carrey de ilk dijital eseri için, “Hayal gücümü, özelliklerimi ve ilham kaynaklarımı sizinle paylaşmaktan dolayı çok heyecanlıyım. Bunun adı Sunshower. Umarım bu NFT'nin bana hissettirdikleri size de yansır” diye konuştu.
Eser orijinal haliyle önce tuval üzerine akrilik boya ile oluşturuldu ve ardından sanatçı tarafından şekil verildi.  
Carrey, eseriyle ilgili duygularını tanımlarken, “Heyecan verici bir işbirliği” tanımlaması yaparak zamanının çoğunu çizim ve resim yaparak geçirdiğini de belirtti.
Öte yandan Carrey'in ‘Sunshower’ isimli eseri, Snoop Dog, Paris Hilton, Grimes, Lindsay Lohan, Shawn Mendes ve Emily Ratajkowski gibi büyük Hollywood isimlerinin yarattığı diğer yüksek profilli NFT'lerin yanında yerini aldı.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video