Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

İTALYAN HÜKÜMETİ’NDEN NFT SATIŞINA ENGEL

İtalyan

İtalyan hükümeti, Rönesans dönemi klasik tabloların NFT satışlarını askıya aldı. Hükümetin bu kararı, Floransa’nın tarihi şehir merkezinde bulunan ünlü bir sanat müzesi olan Uffizi Galerisi’nin, Michelangelo’nun “Doni Tondo” adlı eserinin 140 bin Euro’luk NFT satışının ardından geldi.

İtalyan Rönesansı dönemine ait paha biçilmez eserlere sahip olan Uffizi Galerisi salgın döneminde Cinolla adlı bir NFT prodüksiyon şirketi ile beş yıllık sözleşme imzalamıştı. Şirket daha önce Leonardo da Vinci’nin “Bir Müzisyen Portresi” (1490) ve Amedeo Modigliani’nin “Genç Bir Hanımın Başı” (1915) gibi eserlerin de NFT’lerini piyasaya sürmüştü. Şirket şu an satışlardan elde ettiği yüksek kârlarla dikkatleri üzerine çekiyor.
İtalya’daki müzeler genel müdürlüğü adına yapılan bir açıklamada NFT’lerle ilgili henüz yeterli düzenleme mevcut olmadığı için kurumlardan NFT’lerle ilgili sözleşme imzalamaktan kaçınmaları istendi. Açıklamaya göre hükümetin temel amacı kurumların haksız bir sözleşmeye maruz bırakılmalarının önüne geçmek.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video