Nisan 20, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

INSTAGRAM NFT’YE BİR ADIM DAHA YAKLAŞTI

Instagram

Sosyal medya devi Instagram, geçtiğimiz aylarda NFT özelliği getireceğini açıklamıştı. Şirketin NFT koleksiyonları için yeni özellikler üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Tüm büyük teknoloji şirketleri şu ya da bu şekilde NFT'leri (nitelikli fikri tapu/değiştirilemez jeton) benimseme sürecine girdi. Instagram da kısa süre önce ABD'li içerik oluşturucular ve koleksiyoncular için NFT'lerin test edildiğini duyurdu. Şirket, NFT üreticilerinin dijital koleksiyonlarını Instagram’ın entegre platformuna eklemelerini kolaylaştırmak için başka bir yeni özellik üzerinde çalışıyor.

INSTAGRAM NFT’YE ZEMİN HAZIRLIYOR

Sosyal medya devi Instagram, kullanıcıların dijital koleksiyonlarını saklamak için cüzdan seçmelerine izin verecek. Geliştirici ve tersine mühendis Alessandro Paluzzi’nin twitter'da paylaştığı ekran görüntüsüne göre şirket, şu anda kullanıcıların NFT koleksiyonlarını hangi cüzdana eklemek istediklerini seçmelerine olanak tanıyan bir özellik üzerinde çalışıyor.
Tersine mühendis ayrıca, kullanıcı arayüzünün bir ekran görüntüsünü de yayınladı. Meta’ya ait sosyal medya şirketi, Rubicon blok zincirini destekleyen cüzdanları destekleyeceği yazıyor. 
Şirket şu anda özellik üzerinde çalışıyor, bu yüzden kullanıcılara henüz sunulmadı. Ancak şirketin NFT projesine büyük bir katkı sunacak. Sosyal medya devinin NFT özelliğini ne zaman kullanıma sunacağına ilişkin henüz bir açıklama yok. Bununla birlikte, kullanıcıların NFT koleksiyonlarını Instagram üzerinden tanıtması, satışa çıkarması mümkün olacak. 

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video