Aralık 5, 2022
İstanbul/Turkey
NFT

İNGİLTERE’DEN HÜKÜMET DESTEKLİ NFT PROGRAMI

program

Gündemi meşgul eden hükümet değişimlerinden sonra İngiltere, Rishi Sunak ile birlikte NFT programına başlayacak.

Dönemin Şansölyesi Rishi Sunak, İngiltere’yi kripto merkezi yapmak istediğini dile getirmişti. Rishi Sunak‘ın çalışmaları arasında, NFT teknolojisine yoğunlaşmak da yer alıyordu. Ancak Liz Truss‘a seçimi kaybetmesiyle birlikte bu planlar rafa kalktı. Çok kısa bir sürede İngiltere’nin çalkantılı gündeminde, Truss’ın istifasıyla yeni Başbakan Rishi Sunak oldu. Hızla çalışmalara başlayan hükümet, NFT destekli programı da başlatacak.

İngiltere Bakanları NFT Planlarına Sadık Kaldılar

İngiltere hükümetinin bakanları, kripto ayı piyasasına ve tartışmalara rağmen programdan sapmayacak. Bakanlar, hükümet destekli NFT ürünleri oluşturmak istiyor.
Royal Mint‘e göre, İngiltere bu teknolojide öncü olmak ve iş ortamı yaratmak için programı başlatacak. Hazine için İngiliz madeni paraları üreten Royal Mint, projenin halen daha geliştirilme aşamasında olduğunu açıkladı. Programın ne zaman başlayacağı konusunda net bir bilgi verilmedi.
Kraliyet Darphanesi, yapılacak projenin ne kadar tutacağı konusunda açıklama yapmaktan kaçındı. Ancak hükümet, projenin bu yıl başlayacağının sözünü verdi.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video