Nisan 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

İNGİLTERE PROFESYONEL FUTBOL BİRLİĞİ DE NFT SEKTÖRÜNDE

İngiltere

İngiltere Profesyonel Futbol Birliği, futbolu desteklemek ve aynı zamanda da yeni gelirler yaratmak adına NFT sektörüne giriş yapıyor.

İngiltere FA, İngiliz erkek ve kadın milli futbol Takımlarına dayalı NFT’ler başlatacağını duyurdu. Web sitelerinde açıklandığı gibi, uzun vadeli, bir NFT platformu için bir ortak bulma Teklif Talebi (RFP) yayınlandı. İngiliz FA (futbol birliği anlamına gelir) İngiltere’de hem amatör hem de profesyonel futbolun ana yönetim organıdır. Aynı zamanda dünyanın bu tür en eski organizasyonudur.
Dernek şimdi, taraftarların İngiliz milli takımlarıyla etkileşime girmesi için yeni yollar yaratmak ve ayrıca yeni küresel izleyiciler yakalamak için blok zinciri tabanlı teknolojiyi kullanmayı planlıyor.

Kâr Yaratma Amacı

Firma, bunun oyuna geri yatırım yapmayı amaçladığı yeni uzun vadeli gelir akışları oluşturmaya yardımcı olacağına inanıyor. FA ticari direktörü Navin Singh, bunun, FA markaları ve İngiltere takımları etrafında oyunun yararına yeni bir uzun vadeli platform inşa etmek için heyecan verici bir fırsat olacağını vurguladı.
NFT platformu, hem İngiliz erkek hem de kadın milli takımlarıyla ilgili koleksiyonları içerecek ve platform ortağının kullanabileceği oyuncu adlarını, resimleri, logoları ve daha fazlasını içerecek.
Singh şu açıklamayı yaptı:

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak, hayran kitlemizi büyütmeye ve İngiliz oyununa çok ihtiyaç duyulan yatırımı geri sağlamaya yardımcı olmak için her zaman yeni teknolojiden yararlanmanın ilerici ve uygulanabilir yollarını araştırıyoruz.

NFT’ler, FA ve İngiltere kıdemli erkek ve kadın takımlarının görüntüleri aracılığıyla hayranlarımızla etkileşim kurmak için benzersiz ve yenilikçi bir fırsat sunuyor. Elde edilen herhangi bir gelir oyunun yararına olacak ve daha da önemlisi hayranlara bu yeni heyecan verici ortamda fandomlarını ifade etmeleri için esneklik sağlayacak.

Sektörde İlk Değil

NFT’lerin sporla geçişi yeni bir şey değil. Son birkaç yılda bu tür birkaç platform sürümü ve iş birliği oldu. Örneğin, yılın hemen başlarında Alman üst lig futbol kulübü Hoffenheim, Baby Doge ile bir NFT ortaklığı imzaladı.
Yakın zamanda yapılan bir anket, spor hayranlarının artık NFT’lere yatırım yapmaya hazır olduğunu ortaya koydu. Bunu göz önünde bulundurarak, İngiliz FA’nın hamlesi doğru zamanda gelmiş gibi görünüyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video