Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

HSBC, THE SANDBOX İLE METAVERSE’E GİRİYOR

HSBC
Metaverse kavramının gelişmesi ile beraber birçok şirketten metaverse adımları gelmeye devam ediyor. Bu kez bir hamle de bankacılık devi HSBC’den geldi. HSBC, The Sandbox ile iş birliği yaptı.
Popüler metaverse projelerinden The Sandbox Twitter hesabı üzerinden bankacılık devi HSBC ile metaverse alanında geliştirmeler yapmak için bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

HSBC METAVERSE’TE ARSA SATIN ALDI

HSBC bu ortaklık ile beraber metaverse’te spor, e-spor, oyun ve finans profesyonellerini eğlendirmek için geliştirilecek bir sanal arsa satın aldı. 
HSBC Asya-Pasifik Pazarlama Müdürü Suresh Balaji konuya ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:
“Metaverse, insanların artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve genişletilmiş gerçeklik gibi sürükleyici teknolojileri kullanarak İnternet’in yeni nesli Web3’ü nasıl deneyimleyeceğidir. HSBC’de, mevcut ve gelecekteki müşterilerimiz ve hizmet verdiğimiz topluluklar için bir fırsatlar dünyası açarak, gelişmekte olan platformlar aracılığıyla yeni deneyimler yaratma konusunda büyük bir potansiyel görüyoruz.”
The Sandbox, metaverse’te küresel finansal hizmetler ve spor topluluklarıyla etkileşim kurmak için birçok fırsat sağlıyor.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video