Nisan 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

GÜNEY KORE SEÇİMLERİNDE NFT HAMLESİ

Güney
NFT teknolojisi şimdi de seçim kampanyası haline geldi. Güney Kore'deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylar destekçilerine NFT dağıtmaya başladı. 
Güney Kore’deki seçim yarışı bir bakıma NFT yarışına döndü diyebiliriz. Ülkede bugün yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinin muhafazakar adayı Yoon Suk-yeol,  Z kuşağının ilgisini çekebilmek için seçim kampanyalarına NFT‘leri dahil etti.

GÜNEY KORE’DE CUMHURBAŞKANI ADAYI 22.329 NFT BASTI

Güney Kore’nin muhafazakar cumhurbaşkanı adayı Yoon Suk-yeol, NFT hamlesiyle birlike Z kuşağını etkilemeyi amaçlıyor. Yoon Suk-yeol, şu ana kadar Güney Kore NFT pazaryeri CCCV’de her biri 50.000 Kore wonu yani 40,78 dolar karşılığında satışa başlayan en az 4.000 NFT bastı. Toplamda 22.329 adet NFT yayınlamayı planlıyor.
Seçimle ilgili Gallup Korea tarafından yapılan son anket sonuçlarına göre; Yoon’un yüzde 39 oy oranıyla yarışı önde götürürken, Demokrat Parti adayı Lee Jae-myung ise yüzde 38 ile onu yakından takip ediyor.
Son olarak hatırlatmak gerekirse Yoon’un rakibi Lee, daha önce 20’li ve 30’lu yaşlarındaki genç seçmenlere ulaşmak için geçen ay kampanya bağışçılarına kendi NFT‘lerini hediye etmişti.

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video