Haziran 13, 2024
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

FOTOĞRAF AJANSI MAGNUM, NFT KOLEKSİYONU ÇIKARDI

Magnum

New York, Paris, Londra ve Tokyo’da ofisleri bulunan uluslararası popüler fotoğraf ajansı Magnum, NFT koleksiyonu piyasaya sürdü.

Fotoğraf dünyası, şimdi 75 yıl önce Magnum’un kuruluşundan bu yana büyük ölçüde değişti. Magnum fotoğrafçıları yetmiş yılı aşkın bir süredir değişim yaşadılar, modern ortamlara uyum sağladılar ve modern ortamlarda kendilerini geliştirdiler. Son dönemin en popüler yeniliklerinden birisi de NFT’ler oldu. Ajans, şimdi de fotoğraflarıyla bu dünyaya adım attı.

Koleksiyon 3 Setten Oluşuyor

Magnum, bu yıl 75. yıl dönümü kutlamalarının bir parçası olarak ve fotoğrafçılığın geleceğini kucaklamak için, büyüyen arşivinden üç set şeklinde 75 görüntüden oluşan ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Koleksiyonerler, Web3 topluluğu ve genel halk ilk kez Magnum arşivinden ve 20. ve 21. yüzyılın en beğenilen birkaç fotoğrafçısından 1/1 olarak basılan fotoğraflara sahip olabilecek.
İlk seçkinin küratörlüğünü, fotoğrafçıları Web3 ekosisteminde güçlendirme misyonu olan sanatçılar, koleksiyonerler, küratörler ve inşaatçılar topluluğu olan Obscura.io’nun fotoğrafçısı ve kurucu ortağı Alejandro Cartagena üstlendi. Magnum 75 küratörlüğü, Obscura ve Magnum arasında, özel NFT fotoğrafları üretmek için sekiz fotoğrafçının görevlendirildiği mevcut bir ortaklıktan geliyor. İlk seçim, 28 Haziran’da NFT pazar yeri Foundation aracılığıyla sunuldu. Bu set Patrick Zachmann, Stuart Franklin, Olivia Arthur ve Alec Soth gibi 75 yıllık arşivden hem klasik hem de çağdaş görüntüler içeriyor.
Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Fotoğrafçı ve Magnum’un Başkanı Olivia Arthur şunları söyledi:

“NFT’lerin dünyası yeni, heyecan verici ve 75 yıldır devam eden bir organizasyon için bazı yönlerden göz korkutucu. Fotoğraf alanındaki her gelişmede olduğu gibi, blok zinciri teknolojisi için beklentilerin neler olduğunu ve işi paylaşma şeklimize nasıl entegre edilebileceğini öğrenmeye, denemeye ve anlamaya hevesliyiz. Bu araçların fotoğraf endüstrisi için daha geniş anlamda son derece önemli hale geleceğine inanıyorum ve Magnum’un NFT’ dünyasına atılan bu ilk resmi adımın parçası olmaktan dolayı çok heyecanlıyım.”

KAYNAK

Twitter

Instagram

KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video