Aralık 10, 2023
İstiklal Cd. Tokatlıyan İş Mrk. K:1 N:1 Beyoğlu – İstanbul
NFT

FENERBAHÇE İÇİN BİR İLK: NFT HAMLESİ GELDİ!

Fenerbahçe

Fenerbahçe, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılına ithafen “Vakt-i Fener” adlı NFT’sini çıkarıyor.

New York’ta 22 yıldır faaliyet gösteren ve Amerika’da bulanan Fenerbahçelileri bir araya getiren Fenerbahçe USA Derneği, 7-8 Ekim tarihlerinde Geleneksel Fenerbahçeliler Balosu düzenleyecek. Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100’üncü yılına ithafen ‘Cumhuriyetimizin Işığında 100 Yıl Gururla’ gerçekleşecek söz konusu etkinlik, Fenerbahçe camiasının ilk kez NFT dünyasına adım atması anlamına gelecek.

Tarihin Sanatı Vakt-i Fener iki önemli parçasıyla NFT olarak satışa çıkıyor!

New York’ta yaşayan mix media/kolaj konsept sanatçısı Burak Karavit tarafından yaratılan benzersiz sanat eseri Tarihin Sanatı Vakt-i Fener’in iki önemli parçası ilk kez NFT olarak satışa çıkartılacak.

“Kulübümüzün dijital ekibi bizimle beraber aylardır yoğun bir çalışma veriyor. Eserimizi bambaşka bir seviyeye taşıdılar”

Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Fatih Akarsu

Fenerbahçe’nin NFT sektöründeki atmış olduğu bu adımı değerlendiren “Fenerbahçe’mizin eşsiz tarihini anlatan sanatçı Burak Karavit ile birlikte hazırlayıp camiamıza kazandırdığı Vakt-i Fener eserinin bambaşka bir boyutunu 7 Ekim’de New York’ta sizlerle buluşturmak üzereyiz” diye konuşan Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Fatih Akarsu sözlerini şöyle sürdürdü: “Vakt-i Fener eseri, eser satışları haricinde geçen yıl Atatürk’ün gözleri koleksiyonuyla da Fenerium’larda yer aldı. Şimdiyse Vakti-i Fener eserinin iki eşsiz parçasını Geleneksel Fenerbahçeliler Balosu’nda tanıtarak, kulübümüze bambaşka bir katkıda bulunmanın heyecanı içindeyiz. Sayın başkanımız Ali Koç başta olmak üzere kulüp yöneticilerimiz, New York Belediye Başkanı Eric Adams ve kulübümüzün eski oyuncularından Dirk Kuyt da bu etkinlikteki isimler arasında yer alacak. Kulübümüzün dijital ekibi, bizimle beraber aylardır yoğun bir çalışma veriyor. Eserimizi bambaşka bir seviyeye taşıdılar. ‘Biriktir Kazan’ adında çok önemli bir proje onlardan geliyor. Galamızda bu projeyi açıklayacağız.”

Ancak söz konusu NFT’lerin satışına dair ayrıntılar halen belirsiz. Fenerbahçe’nin ilk NFT projesine dair detaylarını Coinkolik olarak yakından takip etmeye devam edeceğiz.

KAYNAK

Instagram
KRIPTOKRAL.COM GÜNCEL HABERLER | Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image
Choose Video